Нерідко користувачі стикаються з неприємним запахом, що походить від функціонального бойлера. Які причини, як боротися з небажаними ароматами і продовжувати втамовувати спрагу свіжою водою - розповідає КіПр.

Чищення бойлера та заміна анода: що це, навіщо і коли це потрібно

Незважаючи на те, що спеціально встановлений в бойлері магнієвий анод покликаний запобігати корозії бака зсередини, найчастіше саме він є причиною металевого запаху та присмаку води. А все тому, що ви напевно не знали (або ж забули), наскільки важлива періодична чистка бойлера та заміна анода.
Різні мікроорганізми здатні розмножуватися навіть у найчистішому середовищі і, як не дивно, у воді. Тому, почувши запах з бойлера, схожий на сірководень, можна бути впевненими - всередині бака зародилося нове життя, нехай і візуально його не роздивитися. Але не турбуйтеся: зупинити процес можна звичайним нагріванням води (понад 60 градусів). Для кращого результату можна використовувати хімічні речовини, наприклад білизну та подібні засоби з дезінфекційною дією. Щоб проблема не виникала знову, використовуйте бойлер за призначенням якнайчастіше. Адже бактерії розмножуються зазвичай там, де все спокійно і чисто. Хоча бувають випадки, коли головною причиною виникнення сірководневого запаху є склад води, з великою концентрацією сульфатів. Вирішувати проблему треба розумно: обробіть бак термальною емаллю або змініть простий анод на титановий, якщо останній варіант підходить до вашого бойлера за критерієм розміру.

Прочищення бойлера - важлива складова здорової та свіжої води! Намагайтеся регулярно промивати пристрій самостійно або звертайтеся по допомогу до фахівців! Установка бойлера в квартирі, а також чистка бойлера та заміна анода – унікальні пропозиції від компанії КіПр!

Інші причини появи задушливого запаху

Насправді, причини поганого запаху з бойлера можуть бути різні. Так мікроби, розводячись у трубах, також провокують появу небажаного аромату. Тому, перш ніж шукати проблему в структурі бойлера або мікроорганізмах вже всередині нього, перевірте якість води прямо з водопроводу: налийте проточну воду в кухоль і прикрийте ємність на деякий час. Потім принюхайтеся до настояної води - за результатом вам все стане очевидно.
Якщо у вас власна криниця або свердловина, і ви, як і раніше, стикаєтеся з “сірководневим питанням”, вам доведеться або поглибити джерело води, або встановити спеціальний фільтр для очищення води.
Коли необхідно промивати систему водопостачання цілком, то тут точно не впоратися без рук професіоналів. Оскільки наша компанія в основному займається водоочищення, КіПр пропонує вам свої послуги!
 
Ми проводимо сантехнічні роботи, сервісне обслуговування та монтаж різних пристроїв із їхніми комплектуючими. Тому, бажаючи позбутися поганого запаху з бойлера, рекомендуємо замовити якісне обслуговування бойлера від компанії КіПр!

Прочищення бойлера: правильна дезінфекція як запорука успіху

Щоб особливо не морочитися з підбором засобів для дезінфекції бойлера, достатньо зупинитися на бюджетному та ефективному варіанті – відбілювачі. Вам знадобиться приблизно 1 літр білизни на кожні 50 літрів об'єму. Перекривши подачу холодної води і повністю спустивши воду з бака, залийте в бойлер певну кількість білизни та води. Простіше це буде здійснити за допомогою шлангу від водопроводу. Щоб чистка бойлера пройшла успішно, рекомендується почекати 3-6 годин (залежно від ступеня забруднення бака). Чим довше ви не промивали водонагрівач, тим більше знадобиться часу. Така сама схема працює з використанням лимонної кислоти замість відбілювача. Поетапно це виглядає так:

 • Вимкнення крана подачі води
 • Повне спорожнення бойлера
 • Викрутка трубчастого електронагрівача
 • Очищення нагрівального елемента миючим засобом
 • Фінішне ополіскування бака
 • Збір всіх елементів воєдино

Правильне обслуговування бойлера - ще те завдання! Натомість із професійним підходом точно вдасться досягти якісного та довгострокового результату! Бажаючи замовити ремонт бойлера або очищення, звертайтеся до надійних компаній! Інтернет-магазин КіПр допоможе відновити роботу пристрою, попередньо оглянувши його та розрахувавши вартість чищення бойлера!

Основні поради по догляду за бойлером

Установка бойлера у квартирі – це завжди чудове рішення. Але не варто забувати про догляд за цим пристроєм.

 • Для забезпечення продуктивної, якісної роботи бойлера бажано використовувати його для підігріву води понад 55 градусів. Низька температура лише дає ґрунт для розмноження різних мікробів.
 • Як не дивно, але для безперервного відмінного функціонування, бойлер необхідно постійно його використовувати, інакше вода в ньому буде застоюватися і привабить бактерій. Немає потреби користуватися бойлером регулярно? Тоді просто злийте з нього всю рідину та відключіть.
 • Якщо вода в бойлері видає дивний запах, встановіть причину проблеми. Так буде простіше у майбутньому запобігти виникненню подібних ситуацій.
 • Спробуйте встановити фільтр на трубі із холодною водою. Таке рішення допоможе боротися із забрудненнями у бойлері.
 • Не відкладайте прочищення бойлера. Промивати його суворо рекомендують не рідше, ніж раз на рік.

Не бажаєте боротися з проблемами наодинці - наші фахівці із задоволенням нададуть вам компетентну консультацію з правильного використання та обслуговування бойлера! Компанія КіПр також пропонує якісний ремонт бойлера за доступними цінами! Ми визначимо вартість чищення бойлера та усунемо проблему раз і назавжди!