При облаштуванні заміського будинку важливим фактором для забезпечення комфорту буде встановлення кліматичної системи. Сучасні кондиціонери - це не просто прилад, який охолоджує повітря в приміщенні, вони також виконують функції обігріву повітря, його очищення та іонізації. Крім того, існує безліч параметрів, за якими варто вибирати систему охолодження для вашого будинку.

Для початку варто розібратися за якими характеристиками слід вибирати кондиціонер для приватного будинку:

  • Тип кондиціонера - спліт та мультиспліт-системи, канальні кондиціонери або мультизональні системи. Вибір залежить від ваших уподобань, а також від типу приміщення, їх кількості та внутрішнього планування.
  • Потужність - найважливіший параметр, який визначає кількість холоду або тепла, що надходить у приміщення для вашого комфорту. Підбирати потужність слід виходячи з площі приміщень, висоти стель, а також кількості тепла, що надходить із різних джерел (техніка, люди, теплопритоки ззовні).
  • Параметри системи - енергоефективність (допомагає економити електроенергію під час роботи системи), тип компресора (найекономічнішими є моделі з інверторним компресором), наявність додаткових функцій, таких як фільтрація, автоматика тощо.
  • Дизайн відіграє не останню роль, оскільки багато власників заміських будинків особливу увагу приділяють гармонійності інтер'єру.

Нижче ми розповімо докладніше про основні характеристики, необхідні для вибору.

Основні види кондиціонерів для заміського будинку

Щоб визначитися з типом системи, яка буде встановлена ​​у вашому будинку, слід отримати консультацію фахівців. Вони розрахують потужність та моделі кожного з варіантів та допоможуть порівняти вартість усіх пропозицій між собою. Також співробітники проектно-монтажної організації вкажуть на особливості кожного рішення та виділять переваги та недоліки всіх запропонованих систем.

Розглянемо детальніше кожен вид обладнання, яке можна встановити у заміський будинок.

Спліт-системи

Це найпопулярніший спосіб охолодження приміщення. Такі системи найчастіше використовуються в побутових цілях та встановлюються у квартирах та будинках. Особливістю даного варіанта є наявність двох блоків - внутрішнього (забезпечує наявність повітря потрібної температури безпосередньо в приміщенні) і зовнішнього (в ньому знаходиться компресор, який охолоджує повітря).

Переваги цього рішення:

  • досить простий монтаж у порівнянні з іншими типами кондиціонерів;
  • наявність двох блоків забезпечує відсутність шуму компресора всередині приміщення, а внутрішній блок має низький рівень шуму;
  • моделі таких систем є досить компактними і здатними вписатися практично в будь-який інтер'єр.

З недоліків можна виділити таке: такий кондиціонер призначений для охолодження одного приміщення, тому якщо у вашому будинку кілька кімнат, доведеться встановлювати кілька спліт-систем.

Мультіспліт

Ця система відрізняється від попередньої можливості підключення до одного зовнішнього блоку декількох внутрішніх. При цьому внутрішні блоки можуть бути різною потужністю, що дає можливість встановити таку систему для різних за площею кімнат.

Переваги мультиспліт системи:

  • можливість заощадити місце на фасаді будівлі (або його даху) за рахунок того, що в даній системі використовується один зовнішній блок;
  • робота кожного внутрішнього блоку у своєму режимі температури;
  • деякі моделі підтримують роботу до восьми внутрішніх блоків.

Недоліком даної системи можна назвати той факт, що при виході з ладу зовнішнього блоку всі внутрішні також перестають працювати, тобто всі кімнати залишаться без охолодження.

Канальний кондиціонер

Хоч подібні агрегати і належать до напівпромислових систем, їх часто використовують для встановлення у заміських будинках. Відрізняється вона тим, що внутрішній блок системи мають під стелею, а повітря доставляється в приміщення за допомогою використання повітроводів.

Перевага канального кондиціонера:

  • кондиціонер монтується під стелею, що не вносить дисбалансу в інтер'єр приміщення;
  • за допомогою однієї системи можна охолодити кілька кімнат;
  • таку систему можна використовувати як вентиляційну, оскільки в ній існує можливість подавати свіже повітря в кімнати ззовні.

До недоліків цього рішення належать такі моменти:

  • режим роботи кондиціонера встановлюється однаковий у кожному приміщенні;
  • після встановлення системи ваші стелі будуть трохи занижені.

Крім вищезгаданого, до недоліків відноситься наявність додаткових витрат на придбання повітроводів та решіток.

Мультизональні системи

Цей варіант - це системи нового покоління, які є складним обладнанням і використовуються для створення мікроклімату в будинках з великою кількістю приміщень. Даний варіант застосовується в будівлях, де температуру потрібно регулювати зонально (для кожного приміщення має бути передбачений свій режим).

Переваг використання мультизональних систем досить багато:

  • Можна створювати дуже довгі комунікації між внутрішніми та зовнішніми блоками порівняно зі стандартними спліт-системами. Це дозволяє встановлювати зовнішні блоки у зручному для вас місці, навіть за межами будівлі.
  • Ця система дає можливість вибирати внутрішні блоки різних типів (наприклад, спліт та канальний). Крім того, можна підключати понад десяток внутрішніх блоків.
  • Внутрішні блоки всередині будівлі можуть працювати у різних режимах. Це означає, що одну кімнату можна охолоджувати і одночасно обігрівати іншу.
  • Найбільш енергоефективне обладнання представлене саме в цьому сегменті.

Єдиним недоліком мультизональних систем є їхня висока ціна. 

Вибір кондиціонера для заміського будинку - важливе рішення

Вибираючи кондиціонер для заміського будинку, ви повинні усвідомлювати, що дане обладнання встановлюється не на один день і тому економити на ньому не варто. Однак, щоб отримати у своє розпорядження надійну систему кондиціювання, зовсім не обов'язково вибирати найдорожчу. Потрібно просто грамотно оцінити всі моменти, які ви чекаєте від наявності в будинку кондиціонера та вибрати найбільш оптимальний варіант.

Для того, щоб не допустити помилки при виборі, звертайтеся до професіоналів. Грамотні фахівці зроблять розрахунок моності, віддадуть важливі питання та після ретельного аналізу запропонують модель, яка ідеально виконає завдання, які ви ставите перед системою кондиціювання.

Встановлення будь-якої системи також слід довіряти фірмам, які мають позитивну репутацію, щоб згодом не виникало проблем з обладнанням.