Кількість
|
Вартість
|
||
|
Електричні котли для опалення будинку - це спосіб не залежати від централізованої системи, яка не завжди працює так, як треба. Встановлення котла дозволить самостійно регулювати температуру в будинку, обираючи найбільш комфортну.
На що звернути увагу при виборі електрокотла?
Зараз виробники пропонують широкий вибір електричних котлів, які відрізняються між собою за ключовими характеристиками, а також за функціоналом. Обираючи пристрій, спочатку зверніть увагу на такі параметри:
- Потужність.
- Площа опалення
- Напруга.
- Особливості встановлення.
- Додаткове обладнання.
Також не останню роль при виборі грає ціна. Вона не повинна бути дуже низькою за ту, що є середньою ринковою для аналогічних моделей. Звертайте увагу на перевірені бренди, які не один рік працюють на ринку, пропонуючи дійсно якісну техніку.
Підключення електричних котлів
Підключення електричного котла може бути одно- або трьохфазним. Якщо мова йде про пристрій малої потужності, то можливі обидва варіанти. Але потужні електрокотли завжди є трьохфазними. Це потрібно мати на увазі, обираючи техніку, адже стара проводка може не витримати напруги. Тому не зайвим буде проконсультуватися з фахівцем і, якщо потрібно, переобладнати проводку.
Регулювання потужності котла
Змінювати потужність роботи електричного котла можна покроково або плавно. Пристрої, які мають автономні нагрівальні елементи, дають можливість вмикати їх окремо – це і є покрокове регулювання. За наявності реостата можна змінювати потужність плавно.
Тут слід додати, що при виборі моделі варто віддавати перевагу тій, що має максимальну комплектацію. Так, більш доступна ціна є перевагою, але все одно доведеться замовляти додатково ті пристрої, які зроблять роботу техніки безпечною та зручною. Обов’язково у комплекті повинен бути запобіжник, тепловий фільтр, насос.
Тип кріплення та управління
Найбільш популярними типами електричних котлів є настінні. Їх встановлення дозволяє заощадити місце у приміщенні. Підлогові моделі є необхідними, коли конструкція стін не призначена для того, щоб витримувати серйозні навантаження.
Управління пристрою може бути механічним або електронним. Перший вид є більш доступним по ціні. Але його краще обирати для нежитлових приміщень, адже він не має настільки точного регулювання температури, як при використанні електронного варіанту. Окрім цього, електронне управління дозволяє значно заощаджувати електрику.
Переваги та недоліки електричних котлів
Електричні котли для опалення займають небагато місця, якщо порівнювати з іншими варіантами. Це ж саме робить встановлення пристрою більш економним з точки зору ціни. За роботою техніки не потрібен постійний нагляд та контроль, запасати паливно-мастильні матеріали також немає необхідності.
Ще однією перевагою електрокотлів є їх безпека. При їх роботі немає відкритого вогню, не потрібно використовувати різні види палива. Спеціальні погодження із боку комунальних служб також не потрібні. Це якісні та надійні пристрою із довгим строком експлуатації. Які ще переваги мають електрокотли:
- високий показник ефективності – до 98%;
- низький рівень шуму під час роботи;
- простота налаштування та користування;
- під час роботи котел не виробляє шкідливих речовин.
Окрім цього, використання саме електрокотла – це єдиний вихід для тих регіонів, де немає можливості підключення централізованого газопостачання. Димохід такому котлу також не потрібен, тому від підійде для приміщень, де неможна встановлювати канал для відведення продуктів горіння.