Ми маємо все що потрібно для комфорту вашого життя.
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Витяжні вентилятори

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Витяжні вентилятори є електричним обладнанням, необхідним для створення додаткової вентиляції в приміщенні. Найчастіше їх застосовують там, де спостерігається підвищена вологість та загазованість, з'являються неприємні запахи. Також незамінні вентилятори там, де немає можливості природним способом провітрити приміщення. Найбільш популярні вони для ванних кімнат і санвузлів, кухонь, басейнів.

Призначення витяжних вентиляторів

Витяжні вентилятори набули широкого поширення як у новобудовах, так і в будинках старого фонду. Останні під час зведення не були обладнані нормальною системою вентиляції, тому назвати її комфортною складно. До того ж, згодом у старих будинках засмічуються вентиляційні канали, а заміна дерев'яних вікон на пластикові призводить до появи "парникового ефекту", коли провітрювання утруднене. Виникає надмірна концентрація вологи, неприємних запахів, газів.

Чим небезпечна погана вентиляція приміщення? Насамперед, це фізичний дискомфорт для людини. У кімнаті душно, неприємно пахне. Погане провітрювання і велика кількість вуглекислого газу призводить до головних болів, постійного почуття втоми. Саме тому необхідно регулярно провітрювати приміщення. Але не завжди це можливо через особливості погоди за вікном або якщо кімната не має вікон. Ще один наслідок поганої вентиляції – поява грибка, плісняви, конденсату. Все це призводить до псування оздоблювальних матеріалів, меблів, сантехніки.

Витяжні вентилятори створюють природну циркуляцію повітря у приміщенні, видаляючи відпрацьовані повітряні маси. Пристрій створює природний перепад тиску між приміщенням і вулицею, завдяки чому видаляється застояне повітря, а на зміну йому приходить свіже. Результат – нормалізація мікроклімату, профілактика появи грибка, гарне самопочуття.

Види витяжних вентиляторів

Витяжні вентилятори представлені на ринку двома типами – осьовими та відцентровими. Між собою вони різняться за принципом роботи, призначенням, рівнем ефективності.

Восьові вентилятори частіше можна зустріти в побуті, адже вони відрізняються економним споживанням електроенергії. Той самий чинник визначає та його меншу продуктивність. Але її достатньо для того, щоб видалити відпрацьоване повітря. Осьові вентилятори мають колесо з лопатями, вісь двигуна зроблена з металу або міцного пластику. При обертанні лопат повітря переміщається в осьовому напрямку. Це обладнання не вимагає складного та дорогого обслуговування, ідеально підійде для роботи на невеликих площах.

Вентилятори відцентрового типу розроблені для встановлення у великих промислових або комерційних приміщеннях. Це може бути цех, склад чи офіс. Вони відрізняються вищою продуктивністю, що визначає сферу їх застосування. Якщо говорити про будову таких установок, то вони складаються з турбіни та равлика. Ротор підключений безпосередньо до двигуна, лопаті розташовані спірально. Потрапляючи всередину пристрою, повітря рухається спірально радіально від центру. Відцентрові вентилятори складніші в обслуговуванні та монтажі, споживають більше електрики. Але й продуктивність у них більша за – тому вони легко справляються з видаленням великих обсягів повітря. Вартість відцентрових вентиляторів на порядок вища за осьові.

Вибір витяжного вентилятора: на що звертати увагу?

Вибір осьового або відцентрового вентилятора залежить від багатьох факторів. Але є низка базових, на які потрібно звертати увагу насамперед. Насамперед, необхідно враховувати площу приміщення – чи вистачить потужності пристрою на неї. Наступними важливими характеристиками є споживання енергії, шум, габарити, ціна.

Вибираючи вентилятор, дотримуйтесь такого алгоритму:

  1. Зробіть вимірювання вентиляційного каналу, куди буде встановлено пристрій.
  2. Розрахуйте продуктивність, необхідну для вашого приміщення.
  3. Визначтеся з додатковими функціями.
  4. Вирішіть, чи будете ви встановлювати вентилятор самостійно – або знадобиться допомога професіонала. Якщо йдеться про промислову модель, то краще звернутися до фахівця.

Як розрахувати продуктивність вентилятора для приміщення? Для цього потрібно скористатися формою:

L=S*h*k, де:

  • L – продуктивність вентилятора, м3/год;
  • S – площа приміщення, м2;
  • h – висота стель;
  • k – кратність повітрообміну.

Кратність повітрообміну для окремих кімнат виглядає так:

  • Кухня - 6-8;
  • Ванна кімната, душова - 7-9;
  • Туалет - 8-10;
  • Житлова кімната - 3 м3/год на 1 м2 приміщення;
  • Гардеробна - 1,5;
  • пральня - 7;
  • Гараж - 4-6;
  • Кладова - 1.

Правильний розрахунок дозволить підібрати потрібний варіант саме для вашого приміщення, його площі та особливості планування. Після того, як ви визначилися з основними характеристиками, можна скласти список відповідних пристроїв і розпочати вибір, орієнтуючись на додаткові функції.

Вибір вентилятора для ванної кімнати

Відмінність ванної кімнати – підвищена вологість. Якщо тут немає нормальної вентиляції, то дуже швидко по стінах пошириться пліснява, грибок. Вологе середовище сприятиме розмноженню бактерій, з'явиться неприємний запах. На трубах та сантехніці утворюється конденсат, який згодом призводить до псування обладнання.

Вибираючи витяжний вентилятор для ванної кімнати, орієнтуйтеся на такі параметри майбутнього пристрою:

  1. Потужність – об'єм повітря, яке вентилятор видаляє із приміщення за одиницю часу (від 60-100 м3/год для стандартних ванних кімнат)
  2. Захист від вологості – це обов'язкова характеристика таких пристроїв.
  3. Рівень шуму – гучність роботи витяжного вентилятора коливається від 25 до 35 дБ. Такі показники оптимальні, адже тоді вентилятор не заважатиме відпочинку чи роботі.

Є ряд корисних додаткових функцій, які спрощують використання:

  • датчик вологості - включає витяжку, коли рівень вологи перевищує норму;
  • таймер - відключає вентилятор через деякий час після використання ванної кімнати;
  • зворотний клапан - не дає неприємного запаху із сусідніх приміщень потрапляти у ванну, зберігає тепло у прилеглих кімнатах.
  • світлочутливий датчик - запускає вентиляцію при включенні світла у ванній.

Ці додаткові функції не лише спрощують саму експлуатацію пристрою, а й дозволяють економно використовувати електрику. Витяжний вентилятор буде працювати лише тоді, коли він дійсно необхідний.

Вибір витяжного вентилятора для кухні

Витяжний вентилятор на кухні – обов'язковий атрибут, адже тут на повітря виявляється один із найнегативніших впливів. Крім підвищеної вологості, повітря тут має підвищену концентрацію вуглекислого газу, продуктів горіння. Запахи продуктів під час готування поширюються всією квартирою, а також можуть проникати і до сусідів. Без належного та своєчасного провітрювання такі аромати можуть вбиратися у меблі. Ще одна властивість кухонного повітря – він гарячий, містить частинки олії та жиру. За допомогою природної вентиляції якісно та швидко видалити таке повітря з кухні неможливо.

Звичайну витяжку для повного очищення повітря на кухні недостатньо. Вона справляється лише з тими масами, які знаходяться над плитою. Витяжний вентилятор подолає видалення підвищеної вологості, запахів їжі, вуглекислого газу та продуктів горіння. Також робота такого пристрою дозволяє підтримувати комфортну температуру у приміщенні.

З огляду на всі особливості, описані вище, витяжний вентилятор для кухні повинен бути не тільки продуктивним, але й мати фільтр. Він уловлюватиме частинки олії та жиру, щоб вони не осідали на поверхнях навколо, а також на самому приладі. Періодично фільтр потрібно чистити. Роблять це у міру забруднення, щоб вентилятор міг нормально працювати.

Вибирайте моделі зі зворотним клапаном, щоб віддалене повітря не потрапляло назад у приміщення, щоб з вулиці всередину не проникало холодне повітря. Зворотний клапан є заслінкою, яка автоматично закриває повітропровід при вимиканні вентилятора. Додатковими функціями витяжного вентилятора для кухні є:

  • датчик вологості;
  • датчик температури;
  • таймер;
  • датчик руху.

Вибір додаткових функцій залежить від того, як часто готують на кухні, як довго тут знаходяться члени сім'ї. Постійно працюючий вентилятор – не найкраще рішення, якщо ви готуєте вдома вкрай рідко. Краще встановити датчик, щоб пристрій автоматично спрацьовував за потребою.

Встановлення та підключення

Витяжний вентилятор встановлюють навпроти джерела свіжого повітря. Також потрібні припливний та витяжний канали. Ширина, висота та глибина віддушини – основні параметри, необхідних вибору вентиляційного устаткування. Найчастіше витяжні вентилятори встановлюють у стіну чи вікно. Перебувати вентилятор повинен якомога вище навпроти дверей. Можливе і встановлення в стелю. Перевага такого варіанту – непомітність. Усі комунікації будуть приховані за підвісною конструкцією.

Найкращим рішенням буде, якщо установка витяжного вентилятора буде виконана спеціалістом. Особливо це стосується промислових моделей. У побуті монтувати вентилятор можна самостійно, дотримуючись такого алгоритму:

  1. Зробіть проект майбутньої вентиляції.
  2. Продумайте питання живлення обладнання. Якщо йдеться про встановлення вентилятора у ванній кімнаті, то провід заздалегідь прокидають у вентиляційний канал, ще до укладання плитки.
  3. Поширіть вентиляційний канал, якщо це потребує.
  4. Встановіть витяжний вентилятор та додаткові комунікації для видалення повітря з приміщення.
  5. Підключіть вентилятор до електроживлення.
  6. Зробіть порожнечі за допомогою монтажної піни.
  7. Встановіть декоративну панель, якщо мова про настінний тип витяжки, або переходити до оздоблювальних робіт, встановлення натяжної стелі.

Перед підключенням вентилятора перевірте стан вентиляційної шахти. Для цього піднесіть аркуш паперу до нього. Якщо він  «прилипне» до отвору, отже, шахта чиста і без засмічення. Якщо ж «експеримент не вдався», перед встановленням вентилятора потрібно прочистити вент-канал, звернувшись до комунальних служб.

Є кілька варіантів підключення вентиляційного пристрою:

  1. Від вимикача – найбільш економічний варіант, адже пристрій буде працювати лише тоді, коли ви його включите.
  2. Паралельне включення з освітленням - від одного вимикача спрацьовує світильник та вентилятор. Щойно згасне світло, вентиляція теж припинить роботу. Недоліком буде те, що після душу або ванни потрібно буде залишати світло увімкненим, щоб приміщення добре провітрилося. А це збільшить рахунок за електроенергію.
  3. Вентилятор з таймером – може працювати за двома схемами. Перший варіант - запускатися одночасно із включенням освітлення, а потім відключатися через встановлений час. Другий варіант – двигун не запускається, поки горить світло, а як тільки лампочка гасне, він спрацьовує, відключаючись через заданий на таймері час.

Деякі моделі мають власний шнурковий вимикач. Це не завжди зручно, адже витяжний вентилятор потрібно ставити якомога вище. І багатьом членам сім'ї зростання просто не дозволить дістати пристрій.

Ще одним варіантом є банальне підключення до розетки. Спосіб підійде у випадку, якщо ванна має ремонт, кабель вже не можна прокласти під плиткою в стіні. Тому доведеться просто вмикати прилад у розетку. Щоб звисаючий провід не псував інтер'єр, його ховають у декоративний короб.

Незважаючи на простоту встановлення побутових моделей, краще віддати перевагу професійному монтажу приладу. Пов'язано це з багатьма факторами. Насамперед, йдеться про правильне підключення до електрики. Такі роботи – особливо в приміщенні з підвищеною вологістю – потребують профільних знань. Неправильний монтаж може призвести до того, що вентилятор некоректно працюватиме, є ризик виникнення небезпечних аварійних ситуацій. Професійна установка дозволить отримати якісний результат та стабільну роботу вентилятора.

Скільки коштує витяжний вентилятор?

На ціну вентилятора впливає бренд, що випускає пристрій. Так, продукція від компанії з відомим ім'ям коштуватиме дорожче. Але цей фактор і є гарантією якості товару. Популярні бренди цінують репутацію, контролюють якість товару на кожному етапі, щоб уникнути шлюбу. Купівля вентилятора коштуватиме дешевше, якщо звернути увагу на вітчизняних виробників. Вони пропонують аналогічні товари, але ціна їх буде нижчою. При цьому, більш доступна вартість не означає, що перед вами – ndash; неякісний товар. Кінцева ціна залежить від функціональності вентилятора – наявність додаткових опцій, можливостей, рівня шуму. Чим більше функцій та специфічних характеристик має пристрій, тим вищою буде його ціна. Але в питанні якості приладу краще не економити і не купувати надто дешеві моделі від сумнівних виробників.

Ми пропонуємо замовити надійні та продуктивні витяжні вентилятори від вітчизняних та зарубіжних виробників. Регулярне оновлення асортименту дозволить знайти новинки від виробників за доступними цінами. Нашим покупцям ми пропонуємо комфортні умови співпраці:

  • швидка обробка замовлень;
  • консультацію від наших фахівців щодо вибору моделі;
  • оперативна доставка зручним для вас способом;
  • кілька варіантів оплати;
  • безпечне пакування обладнання.

Усі питання, що цікавлять, можна поставити нашим співробітникам. Вони ж дадуть додаткову інформацію щодо товару або особливостей роботи компанії. Замовити вентилятор можна онлайн у будь-який зручний час, залишивши заявку через «кошик» сайту. Зв'язатися з нами можна за телефоном у робочі години магазину. Ми завжди готові допомогти вам у виборі відповідної моделі!

Вгору