Ми маємо все що потрібно для комфорту вашого життя.
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Щити електричні

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Розподільний щит являє собою пристрій, необхідний для прийому та подальшого розподілу електроенергії. Він призначений для нечастого увімкнення та відключення ліній, а також для захисту від короткого замикання або перевантаження. Електричні щити використовуються в побутових, адміністративних та промислових будинках. Скрізь, де потрібна робота електрики, це обладнання обов'язково присутнє.

Щиток електричний: види способу встановлення

Наразі розрізняють кілька видів електричних розподільчих щитів. Кожен такий вид має особливості роботи, сферу використання. За способом встановлення щити бувають накладні, підлогові та вбудовані.

Монтаж перших можливий на стіну, а їх корпус знаходиться із зовнішнього боку. Щити типу, що вбудовується, вимагають попереднього створення поглиблення в стіні. Корпус пристрою розташовується у стіні, зовні видно лише кришку. Підлогові щитки ставлять на підлогу або використовують спеціальну підставку для них.

Щитки можуть бути як всередині приміщення, так і зовні. У разі можливий лише монтаж пристроїв особливої ​​модифікації, що передбачає наявність захисту. За рівнем захищеності корпусу електрощиток може бути таким:

  1. Для установки всередині приміщень, де немає підвищеної вологості. Ці моделі не мають захисту від попадання конденсату або бризок.
  2. Пристрої, захищені від вологи та попадання сторонніх предметів. Вони підходять для кімнат з підвищеною вологістю, можна ставити їх на вулиці. Але необхідно додатково зробити захист від безпосереднього потрапляння бризок.
  3. Щитки для агресивних умов роботи - у приміщенні та поза ним. Це найбільш стійкі моделі, які захищені не просто від вологості в повітрі, а й від потрапляння крапель дощу або бризок. Поза приміщенням їх можна ставити без додаткової конструкції, яка б укривала їх від вологи.

Слід зазначити, що поза приміщеннями ставлять електрощити підлогового та накладного типу. Їх встановлюють на опорах або кріпляться до стіни будівлі.

Електричний щит може бути виготовлений з металу або спеціального пластику. Останній є надійним боксом. Зазвичай їх використовують для невеликих моделей, які ставлять усередині приміщення. Кришка щита зроблена із прозорого пластику.

Повністю металеві щити призначені для встановлення поза приміщенням або в технічних кімнатах. Також, як і попередній вигляд, вони мають прозорі вставки для легкого зчитування показань. Вони допоможуть бути зроблені із пластику або скла.

Всі DIN-рейки щитків роблять із металу - незалежно від того, з чого зроблений корпус. Додатковий захист представлений гумовими ущільнювачами, герметичними вводами для кабелів. Все це захищає від потрапляння пилу та вологи. На корпусі щита здебільшого є запірний механізм, який дозволяє вберегти прилад від несанкціонованого доступу.

Види електричних щитів за призначенням

Електричні щити можна розрізняти не тільки за способом та місцем встановлення, але й за призначенням. З огляду на широку сферу застосування розрізняють такі типи пристроїв:

  1. ВРУ або вступний розподільний пристрій. Їх ставлять прийому і розподілу електрики від силового трансформатора, лінії електромережі. У ньому є захисні апарати, комутаційні елементи, прилади обліку. Ставлять цей вид пристроїв усередині будівлі.
  2. ГРЩ або головний розподільний щит. Схожий на попередній вигляд, але й має суттєву відмінність: він розподіляє електрику на інші типи щитів.
  3. Щит АВР або щит автоматичного введення резерву. Пристрій у разі аварійної ситуації автоматично перемикає прилади на резервне джерело живлення. Це може бути генератор або акумулятор.
  4. ЩО – щит освітлення чи обігріву. У шафі знаходяться пристрої, необхідні для роботи освітлювальних приладів або тих, що відповідають за подачу опалення.
  5. ЩС або щит силовий. Необхідний підключення живлення силових ліній. Усередині такого корпусу є телекомунікаційне обладнання.
  6. ЩЕ – щит поверховий. Його можна побачити на поверсі звичайних багатоквартирних будинків. Він розподіляє подачу електроенергії квартирами.
  7. ЩК чи щит квартирний. Це саме той щиток в квартирі, який містить прилади для обліку споживання по конкретному користувачеві, тут же стоять пристрої захисту.
  8. ЩЗ, ЩУ, ЩА або щит захисту, управління, автоматики. Це щиток для автоматів, що знаходиться на електроустановках. Призначений для захисту обладнання від стрибків у мережі та інших несприятливих факторів. Такі пристрої часто ставлять до одного металевого короба.
  9. ЩПТ або щит постійного струму. Його ставлять на підстанціях, станціях чи підприємствах, де потрібен прийом та розподіл постійного струму. Його щит отримує від випрямлячів, акумуляторів, заряджання. Далі розподіляють струм на окремі лінії.

Всі електричні щити – це пристрої підвищеної небезпеки. Взаємодіяти з ними, проводити ТО чи ремонт можуть лише кваліфіковані фахівці з допуском для таких робіт.

Електричний щит у квартирі: нюанси встановлення

Електричні щити для квартири зазвичай поміщені у пластиковий корпус, але можуть бути металеві моделі. Встановлення цього обладнання потребує дотримання певних правил. Перед тим, як вибирати місце монтажу, необхідно врахувати правила пожежної безпеки. він не повинен працювати поряд з вішалками, коморами, предметами меблів. Категорично не можна ставити щит:

  • у приміщеннях з підвищеним рівнем вологості;
  • поряд із газовими плитами, колонками, трубами;
  • вище рівня комфортного доступу для дорослої людини.

Щит повинен знаходитись у місці, до якого буде вільний доступ. Зазвичай це передпокій або коридор. Не можна захаращувати щиток, щоб у потрібний момент до нього можна було швидко дістатися. Також тут має бути хороша вентиляція. Пов'язано це з тим, що при короткому замиканні може виділитись невелика кількість диму. І краще, якщо він залишить приміщення природним способом.

Вгору