Ми маємо все що потрібно для комфорту вашого життя.
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Побутові рекуператори: очищення повітря та економія тепла

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Якісна вентиляція – це запорука комфортного мікроклімату у закритих приміщеннях. Тому знадобиться обов'язкове використання рекуператорів, завдяки яким вдасться створити та підтримувати здорову атмосферу. Порушення вентиляції призводить до поганого самопочуття людей, у приміщенні накопичується сперте повітря, відзначають підвищення рівня вологості. Крім того, в таких кімнатах накопичується безліч бактерій та мікробів, збирається пил – все це негативно позначається на здоров'ї дорослих, дітей, свійських тварин і навіть рослин. З цієї причини не обійтись без застосування рекуператорів.

Специфіка роботи рекуператорів повітря

Продуктивна система вентиляції для будинку чи квартири – це необов'язково складне обладнання. Вирішити проблему допоможуть навіть кілька вентиляторів або використання одного рекуператора, припливної установки. Оптимальні показники потужності дозволяють з легкістю впоратися із завданням витяжки та припливу необхідної кількості повітряних мас.

Основними перевагами рекуператорів є їх компактні габарити та багатофункціональність. Якщо встановити кілька вентиляторів у кімнаті, можна отримати організований приплив та витяжку повітря, але, якщо відбувається зміна погодних умов, немає можливості «відрегулювати» температуру потоків, що надходять ззовні. З таким завданням зможе впоратися рекуператор тепла: додаткове використання теплообмінника, який допоможе підігріти повітряні маси до потрібної температури перед подачею до кімнати.

Таким чином рекуператор можна експлуатувати разом з опалювальним обладнанням, тим самим зменшуючи витрати на обігрів великих приміщень.

Вибір місця монтажу залежить від особливостей приміщення.

Внаслідок правильного монтажу та експлуатації рекуператора вдається зберігати до 65% тепла в кімнаті за рахунок природної рекуперації. Це суттєва економія електроенергії. Сучасний ринок пропонує покупцям на вибір різноманітний асортимент моделей, що відрізняються певним набором функцій.

Переваги використання рекуператорів

Рекуператори повітря використовуються у квартирах, приватних будинках, заміських котеджах та інших будинках з метою створення децентралізованої вентиляції з економним споживанням електроенергії.

Вибираючи такий пристрій, можна забезпечити такі технологічні властивості та якості:

 • Наявність безперебійного потоку свіжого повітря.
 • Простий спосіб встановлення, портативність та різноманітний функціонал.
 • Оперативна витяжка відпрацьованих повітряних потоків, а також спертого повітря.
 • У разі використання теплообмінника здійснюється рекуперація повітря, подача теплих повітряних мас до кімнати.
 • Видалення пилу, неприємних запахів, мікробів та бактерій у профілактичних цілях.
 • Регуляція номінального рівня вологості у приміщенні.

Принцип роботи побутового рекуператора

Відзначають два основних принципи роботи рекуператора, які пов'язані з характеристиками конкретної моделі та функціоналом:

 1. Реверсивний – коли основною метою є регенерація, збереження теплого повітря, яке надалі буде направлено до приміщення.
 2. Витяжка відпрацьованих повітряних мас.

Процес роботи рекуператора досить простий та зрозумілий. Щоб розібратися із принципами експлуатації агрегату, слід вивчити його поетапну роботу:

 • Відпрацьовані повітряні маси направляються по повітроводному каналу за допомогою керамічного акумулятора енергії.
 • Повітряні потоки з приміщення віддають тепло цьому акумулятору, за рахунок якого він нагрівається.
 • Відбувається робота провітрювача для притоку свіжих повітряних мас.
 • Потоки нового повітря нагріваються завдяки акумулятору.

Така сама процедура відбувається і для холодних повітряних вуличних мас: вони втягуються по повітроводних каналах і проходять через акумулятор типу енергозберігаючого. Після нагрівання вуличне повітря проникає у приміщення, а відпрацьовані потоки знову повертаються надвір. В результаті процес рекуперації має на увазі під собою роботу всієї системи по колу.

Технологічні характеристики

Сучасні рекуператори є дієвою установкою, за допомогою якої можна створювати найбільш сприятливі умови всередині кімнат. Важливою перевагою цих агрегатів є їхня функціональна економність: у порівнянні з більшістю нових вентиляторів, рекуператори здатні забезпечити продуктивну експлуатацію. Вони використовуються для обслуговування навіть великих приміщень, тому вдається істотно зменшити витрати на електроенергію.

Крім того, при встановленні рекуператор не займає дуже багато вільного місця. Представлений пристрій має високі показники енергоефективності за рахунок продуманої конструкції в парі з потужним мотором. Таким чином можна говорити про якісну роботу навіть на площі 50 м2, що дуже оптимально для двокімнатних квартир. У разі більш довгих приміщень необхідно організувати централізовану вентиляційну систему.

Сучасні рекуператори є досить практичними моделями. Вони не займають багато місця, відрізняються простим та швидким монтажем. Також їх можна встановлювати в кімнатах, де вже було завершено всі ремонтні роботи. Завдяки акуратному дизайну лицьової частини рекуператор відмінно впишеться в будь-який стиль інтер'єру.

Вгору