Кількість
|
Вартість
|
||
|
Теплові насоси повітря-повітря набули популярності в різних країнах світу. Причина цього дуже проста: за допомогою даної системи можна опалювати будинок навіть там, де немає можливості підключити інші джерела для обігріву житла. Крім того, для роботи насоса повітря-повітря необхідно у 4 рази менше електрики, ніж для інших варіантів. Система ще й універсальна, адже дозволяє не лише опалювати, а й кондиціонувати приміщення, коли це потрібно.
Теплові насоси повітря-повітря для опалення будинку
Користувачі цієї системи вже встигли оцінити всі її переваги. Окрім можливості як обігрівати, так і охолоджувати будинок, використання обладнання ще й дуже економічне. Так, витрати на монтаж повністю окупають себе протягом 2-3 років. А сама експлуатація коштуватиме набагато дешевше, ніж аналоги. До того ж, система повітря-повітря набагато безпечніша, ніж, наприклад, встановлення будинку газового балона або обігрівача.
Щоб встановити систему повітря-повітря, не потрібно проводити капітальні земляні роботи або відводити частину будинку під установку котла. Перепланування будинку також не знадобиться – тому встановити тепловий насос можна вже там, де житло здано в експлуатацію і використовується. Крім того, для монтажу не потрібно отримувати дозвіл технагляду. А це прискорить час, який доведеться витратити на облаштування опалення та кондиціювання на базі даної системи.
Зовнішній блок теплового насоса здатний витримувати мінусові температури до 30 градусів. У цьому продуктивність не падає. Технологія має один із найвищих рівнів продуктивності: використовуючи всього 1 кВт електроенергії, пристрій виробляє 5 кВт теплоенергії.
Теплові насоси повітря-повітря взимку працюють на опалення, а влітку – на охолодження та кондиціювання будинку. Економічність використання залишається та сама – техніка споживає набагато менше ресурсу, ніж стандартні спліт-системи. А установка не потребує змін фасаду чи інтер'єру.
Сучасні теплові насоси керуються за допомогою вбудованого модуля бездротового підключення. Контроль роботи через інтернет дозволить налаштувати техніку, перебуваючи не вдома. Все це тільки сприяє підвищенню комфорту в будинку без зайвих витрат і зусиль.
Технологія роботи та її переваги
Принцип роботи теплового насоса схожий на те, як функціонує інверторний кондиціонер. Система має зовнішній та внутрішній блоки. Модуль-випарник знаходиться зовні будинку, а конденсатор – ndash; всередині. Зовнішній блок отримує тепло з навколишнього простору, після чого воно передається холодоагенту в системі. В результаті утворюється газ, що надходить у компресор, стискається там і нагрівається ще більше. Повітряна маса надходить у приміщення, нагріваючи його. Так як зазвичай в будинку кілька кімнат, то тепле повітря циркулює по системі каналів.
Які переваги має встановлення теплового насоса по системі повітря-повітря:
- Устаткування працює від електрики, не вимагає дорогого палива.
- Споживає в 4 менше електрики, якщо порівнювати зі стандартним обігрівачем.
- Установка можлива будь-де.
- Не має потреби в капітальних роботах з перепланування будинку чи ділянки.
- Здатна працювати при температурі до мінус 30 градусів.
- Високі показники ККД – система виробляє у кілька разів більше енергії, ніж споживає.
- Підійде для опалення побутових, промислових, комерційних приміщень.
- Універсальність – система працює на опалення та охолодження.
- Екологічність – робота теплового насоса не пов'язана з появою гару, неприємного запаху, відходів.
- Немає потреб у частому технічному обслуговуванні.
- Безпека експлуатації – робота системи не потребує використання горючих речовин.
- Швидка окупність та автономність роботи.
Все це і спричинило те, що теплові насоси системи повітря-повітря стали все частіше використовувати для обігріву та кондиціонування будівель.
Вибір теплового насоса типу повітря-повітря
Вибираючи тепловий насос повітря-повітря, необхідно уважно вивчити всі технічні характеристики, а також врахувати особливості будинку. Нижче ми розповімо, які фактори є основними.
Потужність встановлення
Вибір потужності залежить від площі приміщення або приміщень, які потрібно опалювати. Якщо неправильно підібрати систему за цим параметром, насос може не впоратися з опаленням та охолодженням будинку. Оптимальними показниками є: 0,7 кВт потужності на 10 кв. м площі, яку потрібно опалювати.
Енергоефективність
Повітряний насос повинен забезпечувати температуру 23 градуси в приміщенні, використовуючи для цього мінімум електрики. У цьому і полягатиме енергоефективність, яка зазвичай вказана самим виробником за допомогою абревіатури СОР. Чим вище цей показник, тим більш енергоефективною виявиться модель.
Що таке СМР? Це те, скільки кВт енергії виробить установка, використовуючи 1 кВт електрики. Значення цієї величини розраховують, прийнявши за стандарт температуру +7 градусів. Хорошими вважаються моделі, які мають показники від 3 до 4. При зниженні температури на вулиці цей показник також знижується, але споживана електроенергія збільшується. Але навіть за мінус 25 установка з СОР 4 матиме продуктивність 2 до 1.
Бренд-виробник
Зараз на ринку можна знайти варіанти від корейських та фінських компаній. Проте, першопрохідниками у цій сфері вважаються японці. Тому саме японські теплові насоси вважаються одними з найнадійніших. Вони бувають як побутовими, так і промисловими.
Теплові насоси від японських брендів відрізняються ще й різноманітним додатковим функціоналом. Всі вони створені так, щоб їх легко було вбудувати в систему опалення будинку, яка вже є. Одними ж із найбільш енергоефективних вважаються фінські установки. Вони здатні працювати у широкому діапазоні температур.
Функціональність
Розмаїття функцій дозволяє тепловим насосам повітря-повітря легко замінювати мультизональні системи. Вони підтримують задану температуру в будинку, а їхньою роботою можна керувати дистанційно. Більшість теплових насосів дозволяють задавати параметри роботи, вмикати та вимикати пристрої у віддаленому режимі.
Скільки коштує тепловий насос повітря-повітря?
Основними факторами, що впливають на формування ціни установки, є продуктивність, надійність та потужність. За останнім критерієм, обладнання ділиться на три групи:
- Побутові – їхньої потужності вистачить, щоб опалювати будинок площею до 140 кв. м.
- Напівпромислові – підійдуть для великих котеджів із кількома поверхами. У деяких випадках замість напівпромислового варіанта можна встановити дві побутові системи, якщо це обійдеться дешевше.
- Промислові – їхня продуктивність може досягати 90 кВт. Вони необхідні для обігріву та кондиціювання великих площ – комерційних чи виробничих.
Також у вартість такого обладнання варто закласти ціну монтажу. Установки повітря-повітря – це високотехнологічний пристрій, який вимагає команди фахівців для встановлення та налагодження.
Особливості монтажу
З огляду на складність системи, її монтаж завжди ведеться за заздалегідь складеним планом. Розробляється проект, яким і відбувається установка, що включає у собі внутрішні і зовнішні роботи. Самостійно зробити все не вийде, а при пошуку фахівців-монтажників потрібно звертатися до компаній, які мають ліцензію на проведення подібних робіт.
Встановлюючи випарний блок, необхідно враховувати особливості місцевості та клімату. Щоб зберегти його цілісність, додатково знадобляться захисні кожухи. Встановлення конденсатора усередині будинку відбувається з урахуванням особливостей циркуляції повітря. Внутрішній блок кріплять до стіни чи стелі. Розподіл потоків відбуватиметься за допомогою каналів, які легко можна приховати під стелею чи іншим способом.
Якість установки безпосередньо впливає на те, наскільки ефективно та безпечно працюватиме техніка. Тому важливо заздалегідь подбати про те, щоб знайти надійну компанію, яка встановить обладнання відповідно до всіх норм.