Ми маємо все що потрібно для комфорту вашого життя.
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Бойлери

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Тепло та комфорт життєво важливі для кожної людини. Будь то тепло для обігріву навколишнього середовища або тепло для приготування їжі, всі ми використовуємо його тією чи іншою мірою у нашому повсякденному житті.

Наявність гарячої води у квартирі – це одна з умов комфортного проживання у сучасному світі. Централізоване гаряче водопостачання досить дороге задоволення і бажає кращої якості. Тому бойлери набирають все більшої популярності.

Що таке бойлер?

Бойлер є водяною системою опалення, тобто він використовує воду для передачі тепла. Цей тип системи має багато переваг, однією з яких є підтримка більш постійної температури.

Які параметри важливі при виборі бойлера?

Установка бойлера є важливим рішенням і з такою кількістю доступних варіантів, як дізнатися, який водонагрівач найкраще підходить для вашого будинку? Перш ніж прийняти це рішення, важливо подумати про ваші поточні та майбутні потреби в опаленні та гарячій воді. Важливо враховувати, скільки гарячої води ви і ваша сім'я використовуєте, розмір приміщення, існуючу систему опалення та типи котлів, які ви можете встановити, і звичайно бюджет.

Види бойлерів

Існує кілька типів бойлерів (водонагрівачів), які можна класифікувати за різними ознаками. Водонагрівачі за принципом роботи діляться на накопичувальні та проточні; за типом водонагрівача поділяються на газові, електричні та комбіновані; за способом встановлення — на автономні та інтегровані в систему опалення; за типом установки бойлери — на підлогові та настінні.

Електричні бойлери компактніші, ефективніші та дешевші в установці, ніж газові котли. Електричні котли використовують електроенергію нагріву елементів. Потім ці гарячі елементи передають тепло безпосередньо воді. Але стандартна одиниця електроенергії (кВтч) зазвичай коштує як мінімум утричі більше, ніж одиниця газу, тому ваші рахунки за опалення можуть бути набагато вищими, ніж при використанні газу.

Комбіновані бойлери мають компактний розмір та велику вихідну потужність. Ідеально підходять для невеликих будинків. Переваги комбінованого водонагрівача:

  • Енергоефективність є важливою перевагою: оскільки ви використовуєте тільки ту кількість гарячої води, яка вам потрібна, вам не потрібно без необхідності нагрівати цілий резервуар з водою.
  • Другою перевагою є ефективне використання простору. Комбінація заощаджує місце, тому що вам не потрібні бак для гарячої води, поживний бак і розширювальний бачок, які потрібні для інших типів водонагрівачів. Так що це чудово, якщо ви живете у невеликому будинку чи квартирі.
  • Третьою перевагою комбінованої конструкції є економія часу: вам не потрібно чекати, доки нагріється гаряча вода в баку. Гаряча вода виробляється лише тоді, коли це необхідно, і не потребує резервуару для зберігання води.

Газові бойлери нагрівають воду, як і будь-який інший тип котла. Головна відмінність полягає в тому, що вони працюють на природному газі. Газові водонагрівачі забезпечують миттєву гарячу воду та опалення, оскільки вода для системи опалення та забезпечення гарячою водою об'єднані. Це усуває потребу в резервуарі або циліндрі для зберігання гарячої води, що робить його ідеальним для компактних об'єктів, де простір має велике значення. Ідеально підходять для будинків із високим попитом на гарячу воду.

Тип ТЕНу

Нагрівальний елемент є прямою або вигнутою трубкою з вуглецевої або нержавіючої сталі, а також міді.

Існують два типи ТЕНів:

  • Відкритий (мокрий) елемент, який безпосередньо контактує з водою.
  • Закритий (сухий) елемент поміщений у міцну керамічну колбу.

Переваги відкритих ТЕНів - висока швидкість нагрівання і невисока ціна, але в той же час через погану якість води схильні до утворення і накипу.

«Сухі» закриті ТЕНи поряд з масою переваг мають один істотний недолік: підходять тільки для певної моделі бойлера, яка вказана в паспорті виробу.

Вибір бойлера за системою управління

Гідравлічне управління

Бойлери з гідравлічним керуванням оснащені спеціальним датчиком потоку води. Нагрівальний елемент включається тільки при досягненні заданого тиску води. Такі водонагрівачі комплектуються індикаторами включення нагріву, регулятором температури та термометром. Вони надійні та прості у використанні. Перевага бойлерів із такою системою управління - низька ціна.

Електронне керування

Електронна панель керування встановлюється лише на бойлери з електричним нагріванням. За допомогою електроніки можна точно задати необхідну температуру води та силу її потоку. Електронне управління дозволяє здійснити самодіагностику водонагрівача та забезпечити стабільність роботи.

Електронні панелі керування мають вбудований дисплей, на якому відображається вся необхідна інформація про поточні установки бойлера. Існують моделі, якими можна керувати дистанційно за допомогою пульта.

Потужність

Потужність безпосередньо впливає на швидкість та якість нагрівання води.

В електричних водонагрівачах потужність прямо пропорційна витратам. Тому, який апарат краще купувати - з меншою або більшою потужністю – питання неоднозначне. Найбільшу потужність мають проточні електричні моделі, тому що їх завдання нагрівати воду миттєво.

Потужність проточних водонагрівачів становить від 2500 до 25000 Вт, накопичувальних – 1500-3000 Вт, кухонних (невеликі накопичувальні моделі) – 1200-2500 Вт

Газові водонагрівачі мають ще більшу потужність, але через те, що газ дешевше, ніж електрика, є економним варіантом. Потужність проточних газових водонагрівачів – 1700-25000 Вт, накопичувальних – 20000-100000 Вт.

Об'єм

Найважливіший параметр бойлера – його обсяг.

  • Бойлери на 30 літрів – ідеальний варіант для невеликої квартири з одним мешканцем.
  • Бойлери на 50, 75 або 80 літрів дозволять приймати душ і подавати гарячу воду на кухню. Вони займають трохи місця та зможуть забезпечити гарячою водою сімейну пару.
  • Бойлери на 100 літрів – вдалий вибір для великої родини, яка мешкає у міській квартирі.
  • Бойлери на 150 літрів призначені для людей, які вважають за краще приймати ванну регулярно.
  • Бойлери на 200-300 літрів оптимальні для великих квартир, будинків та сімей з 5-8 осіб, вони розраховані на мережу 220/380 В. Важливо знати, що такі бойлери довго нагріваються (до 4,75-5,75 години) !) і мають велику вагу, тому встановлюються лише на підлогу. Найвигідніше їх використовувати в будинках із встановленим двотарифним лічильником.

Водонагрівач коштує недешево, тому до його придбання слід підійти відповідально. Важливо розрахувати обсяг бака, визначитися з розмірами приміщення, в якому буде встановлений бойлер, і вибрати модель, яка найбільше відповідає вашим вимогам.

Вгору