Ми маємо все що потрібно для комфорту вашого життя.
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Промислові вентилятори

Вентилятори промислового типу використовуються в приміщеннях для забору та подачі повітряних потоків, які циркулюють по повітропроводу. Такі пристрої знайшли своє застосування у промисловій сфері, у сільському господарстві, на птахівницьких фермах, у технологічних установках, будівельній галузі.

Виходячи з конструктивних особливостей, всі вентилятори класифікуються так:

 • Осьові моделі – передача енергії з валу двигуна здійснюється повітряним потокам з допомогою використання робочого колеса. Конструкція колеса має на увазі використання кількох лопатей, зафіксованих на втулці. Серед переваг осьових вентиляторів варто відзначити простоту складання, надійність та недороге обслуговування. Такі моделі мають високий ККД і найчастіше монтуються у шахтних вентиляціях.
 • Відцентрові чи радіальні моделі – проникнення повітряних мас здійснюється через вхідний отвір. Наступний етап – виконання обертальних рухів за допомогою ротора з лопатками, що відрізняється спіралеподібною формою. У цьому виникає відцентрова сила, яка посилює потік повітря. Що стосується вихідного отвору, воно є спіралеподібним кожухом, встановленим під прямим кутом по відношенню до вхідних потоків, а тому зовні конструкція нагадує равлик. Такі вентилятори діляться на кілька підвидів: низький, середній і високий тиск.
 • Діагональні моделі – трохи нагадують осьові вентилятори, але відрізняються випуском, що здійснюється у бік діагонального спрямування. Досягти таких показників вдається завдяки загину лопатей уперед. Такі вентилятори характеризуються відносно тихою роботою, високим ККД та компактними габаритами.

За типом установки всі промислові вентилятори діляться на чотири основні категорії.

Вентилятори кухонні

Представлені пристрої знайшли своє застосування на професійних кухнях ресторанів та кафе, у фаст- фудах . З огляду на майбутні складні експлуатаційні умови до витяжки висувають наступний список вимог:

 • Безперебійна експлуатація протягом тривалого часу.
 • Наявність спеціального відділу, куди може накопичуватися жир, конденсат та інші забруднення.
 • Ізольоване розташування двигуна, який захищений від усіляких забруднень.
 • Робота за умов підвищених температурних показників.

До списку найбільш популярних конструкцій для кухонь входять радіальні та діагональні вентилятори. Не слід забувати про регулярне обслуговування даних пристроїв, періодичність якого встановлює компанія-виробник.

Канальні вентилятори промислові

Промислові моделі такого типу використовуються для повітрообміну в наступних каналах: круглі, квадратні та прямокутні. Додатково ці моделі призначені для видалення газоповітряної суміші із закритих приміщень.

Найчастіше канальне кліматичне обладнання використовується в наступних приміщеннях та умовах:

 • Приміщення, де відзначають підвищений рівень вологості.
 • У разі витяжної, припливної вентиляції – у системах подачі/відведення чистих повітряних мас, що особливо важливо для офісних приміщень, складів та торгових будівель.
 • Забруднене середовище – автостоянки, цехи, виробничі приміщення. В результаті вентилятори потрібні для оперативного переміщення газоповітряної суміші.
 • Вибухонебезпечне середовище - це спеціальні вибухозахищені моделі, які не бояться небезпечних сумішей (наприклад, шахти, хімічні, нафтові виробництва).

У разі необхідності канальні вентилятори можна легко підключити, використовуючи послідовні або паралельні схеми, коли в одній вентиляційній системі застосовують відразу декілька моделей.

Дахові для установки на даху

Вже з назви стає зрозумілим, що монтаж таких вентиляторів здійснюється на дах конкретної будівлі. У процесі виробництва дахових конструкцій виробники дотримуються особливих вимог, серед яких:

 • Застосування надійних матеріалів, стійких до будь-яких погодних умов.
 • Наявність шумо- та теплоізоляції.
 • Низька чутливість до різних забруднень.

Всі дахові моделі мають решітки, які є відмінним захистом від птахів та механічного впливу на поверхню лопатей ззовні.

Вентилятори камінні

Основне призначення камінних вентиляторів – якісне видалення диму, рівномірне розподілення теплого повітря по всій площі кімнати та посилення тяги каміна. Найчастіше такі моделі для видалення диму встановлюють на дахах будівель, організувавши вертикальний або горизонтальний викид повітряних мас.

Щоб забезпечити розподіл тепла по кімнаті, знадобиться відцентровий вентилятор промислового типу, який дозволяє створити повноцінну систему опалення, де за основу буде взято камін. Для великих приміщень використовують стельові вентилятори стандартної конструкції.

Основні нюанси при купівлі промислових вентиляторів

Вирізняють вже давно узгоджений перелік вимог, який висувають до всіх моделей промислових вентиляторів. Насамперед слід врахувати конструктивні особливості, спосіб встановлення, а також наступний набір експлуатаційних характеристик:

 • Витрата повітряних потоків – це певна кількість повітря, яку вентилятор встигає переміщати за конкретний часовий проміжок.
 • Розмір – такий критерій має особливе значення, якщо планується монтаж вентиляторів на дах будівель чи фасадну частину.
 • Показники потужності - пристрої різної конструкції при однаковій потужності, що споживається, будуть відрізнятися номінальною потужністю. З цієї причини потужність слід розглядати, як один з елементів продуктивності системи, а не окремо.
 • Параметри електроживлення.
 • Діаметр швидкого підключення.
 • Частота обертів.
 • Необхідний рівень шумо- та віброізоляції.
 • Тиск.

Таким чином, вибір та купівля промислових вентиляторів вважається дуже складним завданням. Не маючи досвіду та необхідного багажу знань, складно здійснити правильний підбір пристроїв. Тому компанія « КіПр» пропонує клієнтам власну допомогу не тільки у процесі вибору конкретної моделі, але в процесі її подальшого монтажу з урахуванням усіх конструктивних та функціональних особливостей.

Вгору