Кількість
|
Вартість
|
||
|
Циркуляційні насоси - обладнання, яке широко застосовується для створення систем опалення в заміських будинках, дачах, котеджах. За допомогою цього пристрою підвищується тиск у системі, щоб тепло ефективно розподілялося по різних приміщеннях.
Циркуляційні насоси: особливості конструкції та роботи
Індивідуальне опалення потребує примусової циркуляції рідини у системі. Саме для цього її обладнаю циркуляційним насосом. Для цього помпу ставлять на трубу. Корпус пристрою зроблений із міцного металу. Усередині знаходиться двигун, ротор та крильчатка. Швидкістю роботи двигуна можна керувати. Лопаті прискорюють рух води від вхідного клапана до випускного.
Додатково циркуляційний насос може мати інші функції. Найчастіше це таймер та терморегуляція. Це спрощує контроль температури води у системі, автоматично регулюється подача.
Циркуляційні насоси використовуються в різних типах будівель, також вони потрібні для створення теплої підлоги. Якщо йдеться про опалення невеликого котеджу, достатньо моделі з напором до 6 метрів і потужністю 173 кВт\м2. Для дво- та триповерхових будинків знадобляться пристрої з напором до 8 метрів. Усі варіанти більше від цього показника ставляться вже до промислової групи. Вони використовуються на індустріальних об'єктах або для опалення багатоквартирного багатоповерхового будинку.
На роботу циркуляційного насоса впливають такі фактори:
- температура повітря в приміщенні, де знаходиться насос – якщо тут холодно, це негативно позначається на продуктивності;
- діаметр труб – чим він більший, тим потужнішим має бути пристрій;
- тип теплоносія – якщо він має незамерзаючу рідину у складі, то важливо стежити за його якістю.
Працюють насоси від мережі. Якщо потрібна техніка для автономної системи опалення, фахівці рекомендують вибирати модель «мокрого» типу. А «сухі» краще підійдуть для промисловості. Про різницю між ними ми розповімо далі.
Види циркуляційних насосів
Виробники пропонують великий вибір моделей, які відрізняються не тільки продуктивністю, а й додатковими функціями. Але всі вони поділяються на дві основні групи:
- Сухі. У цих пристроях ротор не знаходиться у воді, а окремо від неї, ізоляція виконана за допомогою спеціального ущільнювача. Ці моделі відрізняються продуктивністю до 85%. Проте варто враховувати, що при роботі вони видають чимало галасу, займають багато місця. Найчастіше їх застосовують у сфері промисловості, до того ж – вони потребують технічного обслуговування.
- Мокрі. У цих пристроях помпа повністю занурена у воду. Вони мають компактні розміри корпусу, у процесі роботи видають мінімум шуму. Їх оснащують ступінчастими регуляторами швидкості. Саме цю групу пристроїв встановлюють у житлових приміщеннях. Серед переваг – немає потреби в технічному обслуговуванні, а термін роботи становить понад 10 років.
Вибір типу пристрою залежить від місця встановлення та умов експлуатації. Підбір відповідного обладнання краще довірити спеціалісту, щоб отримати саме те, що зробить роботу системи опалення ефективною. Якщо насос підібраний неправильно, це може призвести до нестачі потужності для нормальної циркуляції або перевитрати електрики для роботи.
Переваги циркуляційних насосів
Циркуляційні насоси набули широкого застосування: як у промисловості, так і в побуті. Це не дивно, адже вони мають такі переваги:
- Просте відведення повітря з радіаторів та труб.
- Регулювання теплоомбену в автоматичному режимі.
- Малий споживання електрики при високих показниках ККД.
- Міцний корпус, виготовлений з латуні, бронзи або нержавіючої сталі.
- Керамічний вал та підшипники – стійкі до зношування, з тривалим терміном служби.
Придбати циркуляційний насос можна на сайті нашого інтернет-магазину. Ми пропонуємо лише оригінальне обладнання від перевірених виробників. На всі товари поширюється офіційна гарантія. Замовити потрібну модель можна онлайн або звернувшись за допомогою до нашого співробітника. Ми гарантуємо швидку обробку замовлення, оперативну та безпечну доставку зручним для вас способом.