Ми маємо все що потрібно для комфорту вашого життя.
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Решітки для вентиляції

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Створення ефективної вентиляції в приміщенні – запорука комфортного мікроклімату. Це стосується як житлових, так і офісних, громадських, промислових типів приміщень. Якщо повітря вільно циркулює та постійно оновлюється  - це створює оптимальні умови для відпочинку, праці. Природної вентиляції не завжди достатньо, тому потрібно створити штучну, яка б працювала з максимальною ефективністю. Для її стабільної роботи важливою є кожна деталь, у тому числі – й вентиляційні решітки.

Вентиляційні решітки: види та їх характеристики

Вентиляційні решітки необхідні для того, щоб закривати виході із шахт та труб, регулювати потік повітря, попереджувати попадання сторонніх предметів. Наразі виробники пропонують великий вибір цих елементів, завдяки чому їх можна підібрати під будь-який інтер’єр. Від правильного вибору цього елементу залежить не тільки естетичність самого приміщення, але й ефективність вентиляції. Перед тим, як обрати решітку, треба розібратися в тому, якими вони бувають:

  1. Витяжні. Вони можуть мати суто декоративне значення, закриваючи вентиляційний канал. Але деякі моделі дозволяють регулювати потік повітря – особливо, якщо в системі немає електричних пристроїв для виконання цієї ж задачі.
  2. Приточні. Вони необхідні для того, щоб ззовні в вентиляційну систему не потрапляли гризуни, комахи, дрібні птахи. Їх встановлюють на фасаді будинку. Виготовлені вони із матеріалів, стійких до примх погоди. Завдяки цьому решітки прослужать максимально довго, не втрачаючи своїх функцій та первозданного вигляду.
  3. Переточні. Їх встановлюють між кімнатами, де потрібно забезпечити циркуляцію повітря.

Таким чином, в залежності від типу, решітки можна встановлювати як всередині, так і зовні, а також між кімнатами та окремими приміщеннями. Обираючи цей елемент для вентиляції, варто звертати увагу на призначення. Адже, наприклад, витяжна решітка ніяк не підійде для використання на вулиці через погодні умови.

Окрім того, обираючи решітку, звертайте увагу на такі особливості та характеристики:

  1. Тип монтажу – найчастіше цей елемент фіксується поверх вентиляційного каналу за допомогою гвинтів або цвяхів. Є моделі для врізного способу монтажу, в якості вставки. Перед тим, як обрати якийсь із цих варіантів, зверніть увагу на особливості вентиляційного каналу.
  2. Розмір – обирайте той, що підходить до розміру вентиляційного каналу. Особливо ретельно слід добирати у тому випадку, якщо немає можливості розширити вентканал або замурувати той простір, що залишився.
  3. Форма – решітки бувають круглими, квадратними, прямокутники. Але можна знайти й нестандартні варіанти, які обирають для оригінальних інтер’єрів.
  4. Принцип дії – є регульовані та нерегульовані моделі. Є також варіанти із зворотними клапанами, які є затребуваними там, де є необхідність захисту від неприємних запахів. Так, найчастіше їх використовують на кухнях, у санвузлах.
  5. Отвори – можуть бути у формі ромбів, квадратів, кіл, прорізів. Також виробники пропонують моделі із жалюзі або сітками – останні захищають від потрапляння комах.

Після вибору решітки за основними характеристиками, можна звертати увагу й на колір виробу. На функціональність це, звісно, не впливає, але елемент повинен гармонійно доповнювати інтер’єр або екстер’єр будинку.

Матеріали виготовлення

Окрім функціональних характеристик, решітки відрізняються одна від одної за матеріалом виготовлення. Так, зараз виробники пропонують такі варіанти:

  1. Пластик. Найпопулярніший варіант, який поєднує в собі практичність і доступну ціну. Його використовують для виготовлення решіток, які встановлюють всередині будинків. Для зовнішнього монтажу вони непрактичні, адже пласти є досить крихким та може не витримати вітрового навантаження, механічного впливу.
  2. Дерево. Цей варіант використовують, якщо сам інтер’єр виконано із дерев’яними елементами. Решітки із дерева роблять таким чином, щоб матеріал був захищений від негативних зовнішніх факторів. Для цього його просочують спеціальними речовинами. Недоліком решіток із дерева можна вважати високу ціну.
  3. Алюміній. Цей матеріал поєднує в собі міцність і легкість, додатковий захист забезпечує порошкова фарба. Таким решіткам не страшна дія агресивних речовин, волога, різні температури.
  4. Сталь. Решітки із такого матеріалу є дуже міцними і мають велику вагу. Тому вони потребують надійних кріплень. Найчастіше решітки зі сталі встановлюють у якості зовнішніх, адже їм не страшні примхи погоди. Вироби із нержавіючої сталі також підійдуть для встановлення на кухнях.

Інколи в продажу можна знайти решітки, виготовлені із чавуну. Такий тип використовують на промисловості, а також, якщо є необхідність з точністю відтворити історичний екстер’єр або інтер’єр будинку.

Вгору