Ми маємо все що потрібно для комфорту вашого життя.
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Лічильники води

Встановлення квартирного лічильника на воду – це раціональний крок до того, щоб почати економити та обдумано використовувати ресурс. Лічильник допомагає точно визначити, скільки води ви витратили – та платити саме за цей обсяг, а не той, що водоканал визначає як норму на людину. Але важливо правильно вибрати пристрій, щоб він стабільно працював і показував точні витрати.

Крильчасті та турбінні лічильники

Назва цього типу обладнання говорить про те, що в основі пристрою лежить турбіна або крильчатка. Лічильники першого типу встановлюються у промислових умовах. Вони відрізняються високою пропускною здатністю, здатні працювати при високому тиску. Побутові лічильники оснащені крильчаткою. Саме вони підходять для встановлення до квартири або у приватному будинку. Чим вони відрізняються:

  1. Крильчасті лічильники оснащені віссю, яка розташована в перпендикулярному положенні до потоку води. У турбінних вона йде паралельно.
  2. Калібр складає до 50 мм.
  3. Пристрої мають високу чутливість, що дозволяє точно фіксувати витрати води.

Крильчасті лічильники ставлять на горизонтальні ділянки системи водопостачання.

Сухохідні та мокрохідні

Також усі лічильники води діляться на дві великі групи – сухохідні та мокрохідні. Перший тип відрізняється тим, що вимірювальний механізм знаходиться за спеціальною перегородкою, яка уберігає від влучення води. Другий тип оснащений механізмом, зануреним у воду.

Який із цих типів вибрати? Якщо ви впевнені як водопровідна вода, можна ставити мокрохідний лічильник. А ось якщо до води є претензії або ви не можете точно визначити її якість, вибирайте сухохідну модель.

Одноструминні та багатоструминні

Ці типи лічильників відрізняються між собою кількістю струменів, що надходять на механізм зчитування. Крильчатка багатоструменевих обертається від декількох струменів, у неї складніший механізм. Через це і ціна таких моделей вища. Не залежно від того, який тип лічильника ви оберете, всі вони відрізняються високою точністю фіксування показань. Кожен має гарний захист від дії магнітного поля, стійкий до впливу води. Такі типи лічильників можна додатково обладнати імпульсним виходом, щоб отримати дані дистанційно.

Лічильники для гарячої\холодної води\універсальні

Виробники пропонують окремі моделі для роботи з гарячою та холодною водою. Універсальні варіанти можуть фіксувати обидва показники. Але фахівці рекомендують ставити саме окремі лічильники, щоб отримувати точні дані.

У чому головна перевага використання лічильника для гарячої води? Вони розраховані на фіксацію саме гарячого потоку води, а таким вважається той, що має щонайменше 50 градусів. Тому зараховуватимуться тільки дійсно гарячі куби, а не теплі.

Класи лічильників

Розрізняють також і кілька класів лічильників для контролю витрати води. Їх всього три – А, В, С. Моделі класу А ставлять у горизонтальному положенні, класу – у вертикальному, З – Універсальні. Як показує практика, найбільш популярними для квартири є пристрої класу В.

Як правильно вибрати лічильник на воду?

Великий вибір лічильників – це можливість вибрати ту модель, яка найкраще підійде для вашого будинку чи квартири. На що звернути увагу при покупці лічильника:

  1. Сухо- або мокрохідний механізм. Вибирайте, відштовхуючись від якості води, що надходить.
  2. Клас лічильника – заздалегідь потрібно визначитися, де саме його буде встановлено.
  3. Комплектація – до неї має входити все для встановлення приладу на водопровід.

Також не зайвим буде уточнити, коли сам завод-виробник проводив перевірку лічильника перед продажем. Оптимальний показник – не більше року. Інакше доведеться раніше віддавати прилад на перевірку у водоканал.

Вгору