Кількість
|
Вартість
|
||
|
Трійники необхідні для обладнання системи вентиляції, коли є необхідність у створенні структури з безліччю труб, відгалужень. Трійники дозволяє реалізувати задуману схему без використання додаткових переходів та складних елементів. Так вентиляційні канали не матимуть зайвого, у тому числі – та зайвих зазорів, з'єднань. Це ж підвищить акустичні та аеродинамічні показники.
Особливості та види трійників
За допомогою трійників зручно з'єднувати круглі та прямокутні повітроводи, змінювати діаметр перерізу або напрямок каналу. При цьому вони дають міцне і герметичне з'єднання, чого не можна досягти іншими способами. У будь-якій вентиляційній системі повітропроводи не можуть йти завжди строго прямо. А трійники виконують такі функції:
- допомагають регулювати потужність вентиляції;
- потрібні для налаштування тиску в системі;
- створення високопродуктивної вентиляції.
Виробники пропонують прямокутні та круглі трійники. Вони також відрізняються між собою за типом перерізу, діаметром. Стандартними вважаються трійники з кутом 90 градусів, але є інші варіанти, що дозволяють вирішити нестандартні завдання. Іноді трійники мають форму хрестовини, щоб розділити потоки повітря одразу в 4 напрямках, на чотири окремі труби. Також за їх допомогою чотири повітроводи можна з'єднати в один.
Правила вибору трійників
Вибираючи трійник для системи вентиляції, вибирайте той самий матеріал, з якого виготовлені вентканали. Зазвичай – це метал чи пластик. Перевага останнього – він не схильний до корозії. Для з'єднання трійника та вентиляційних каналів використовують фланці та хомути.
Чому важливо вибирати однаковий матеріал трійника та інших елементів системи? Пов'язано це з тим, що всі складові повинні мати той самий коефіцієнт розширення. Інакше можуть з'явитися тріщини. Монтаж важливо проводити за допомогою кріплень, спеціально створених для цього. Не можна використовувати звичайні пластикові труби, армований скотч, інакше система буде негерметичною. та показники вентиляції впадуть.
Фіксувати всі елементи системи до стелі можна за допомогою металевих кронштейнів. Вони необхідні тим місцям, де трійник з'єднується з найбільшою по діаметру трубою. Металевий кронштейн не дасть місця з'єднання провисати, внаслідок чого тут може збиратися конденсат.