Кількість
|
Вартість
|
||
|
Додавання каміна в будинок – чудовий спосіб створити додаткове тепло. Тільки не дивуйтеся, якщо вам знадобиться камінний вентилятор або будь-який інший тип розподільника повітря, щоб забезпечити циркуляцію тепла, що виходить від вашого пристрою.
Чому варто подумати про вентилятор для каміна?
Оскільки каміни укладені в спеціальну порожнину в стіні, частина тепла, що виділяється ними, втрачається в порожньому просторі за стіною. Найефективніший спосіб рекуперації втраченого тепла – ndash; використовувати вентилятор для каміна. Камінний вентилятор може не тільки підвищити теплову ефективність вашого каміна, але й допомогти рівномірніше розподілити тепло в приміщенні та створити комфортну атмосферу.
Що таке камінний вентилятор?
Камінний вентилятор, також відомий як обігрівач для каміна, є пристроєм, що використовується для збільшення теплової потужності каміна. Вентилятор покладається на конвекційне нагрівання, щоб створити тепле повітря, яке викидається в будинок. З таким пристроєм ваш камін втягуватиме холодне повітря, а назад до будинку відправлятиме нагрітий.
Механізм роботи камінного вентилятора
Хоча існують різні типи вентиляторів, всі вони використовують один і той же механізм підвищення потужності нагрівання каміна. Він є серією термостійких металевих трубок з підключеним вентилятором. Нижні металеві труби встановлюються безпосередньо під каміном, а верхні – у верхній частині топки. При активації вентилятор нагнітає холодне повітря нижніми трубами. Коли холодне повітря проходить через верхні шляхи, воно нагрівається від основного вогню, після чого надходить назад у будинок.
Камінний вентилятор – це більше, ніж просто вентилятор. Це повноцінна система, яка використовує конвекційне нагрівання для створення теплого повітря. Якщо ваш камін встановлений у вітальні, вентилятор всмоктуватиме повітря в нижні труби – нижні труби встановлені під топкою – після чого повітря проходитиме у верхні труби, де воно нагрівається від вогню. І верхня, і нижня труби мають відкриті кінці. Таким чином, повітря продовжує проходити трубами, поки не потрапляє назад у вітальню.
Все ще не знаєте, як працює камінний вентилятор?
- Холодне повітря всмоктується в нижні труби через вентилятор.
- Проходить у верхні шляхи, де нагрівається від вогню.
- Нагріте повітря витісняється з верхніх трубок назад до будинку.
- Чи працює вентилятор із дров'яними камінами?
Деякі люди вважають, що тільки газові каміни підтримують вентилятори, але це не так. Хоча такі пристрої найчастіше встановлюються в газових камінах, їх все ж таки можна встановлювати в дров'яних.
Тож перш ніж приступити до пошуку вентилятора, важливо визначити точну марку та модель вашого каміна. Це поширена хибна думка, що більшість вентиляторів універсальні, хоча насправді все навпаки. Це пов'язано з численними відмінностями у розмірах, розміщенні, типах та сумісності компонентів.
Переваги використання камінного вентилятора
Встановлення вентилятора, безперечно, зробить ваш камін більш ефективним. Дослідження показують, що середній рейтинг ефективності житлових камінів складає всього 15-20%, а це означає, що приблизно одна п'ята деревного матеріалу, що спалюється в каміні, перетворюється на корисне тепло, що випромінюється в будинок. Більшість тепла, виробленого каміном, просто піднімається в димар і виходить із нього. Однак вентилятор може зробити ваш камін ефективнішим, використовуючи тепло вогню для створення теплого повітря.
З вентилятором для каміна вам не доведеться покладатися на центральне опалення вашого будинку, щоб створити тепле та комфортне житлове середовище у холодні зимові місяці. Деяка кількість тепла все одно губиться з димаря, але вентилятор буде створювати тепле повітря, яке викидається в будинок. В результаті це допоможе каміну виробляти більше тепла.
Вам не потрібно включати вентилятор щоразу, коли ви користуєтеся каміном. Якщо ви бажаєте розпалити вогонь у літні місяці, ви можете залишити його вимкненим, щоб підтримувати комфортну температуру в будинку.
Камінні вентилятори також непомітні, тому ви можете бути впевнені, що пристрій не вплине на зовнішній вигляд каміна. Після встановлення ви навіть його не побачите, адже нижні труби та вентилятор встановлюються під каміном. Верхні труби розташовані в самому верху топки, тому їх зазвичай ховають.
Важливо відзначити, що для роботи камінного вентилятора потрібна електрика. Вентилятор має бути підключений до джерела живлення. В іншому випадку він не зможе втягувати повітря в нижні трубки, а також витісняти щойно нагріте повітря з верхніх шляхів.