Кількість
|
Вартість
|
||
|
Система теплої підлоги стає додатковим джерелом опалення в будинку чи квартирі. Вона рівномірно прогріває підлогу, не пересушуючи повітря – останнє особливо цінне в зимову пору року. Тепла підлога – це можливість ходити по дому босоніж, не перейматися тим, що дитина сидить на холодному. Але всі переваги такої системи можна оцінити лише, якщо вона правильно підібрана та встановлена.
Види теплої підлоги
Перед тим, як замовляти все для обладнання системи підігріву, необхідно визначитися з типом теплої підлоги:
- Рідинний або водяний. Їх використовують як воду, і антифриз. Система складається із трубок, встановлених під стяжку. Ними циркулює гаряча рідина. Перевага цього виду – термін експлуатації: до 50 років. Але є і величезний мінус: така система підійде лише для будинку чи квартири з автономним опаленням. До централізованої системи її не можна підключити.
- Електричний. Така підлога створена на основі електричних кабелів, інфрачервоної плівки або спеціальних матів. Вигляд підійде для встановлення в будь-яких приміщеннях, а температуру прогріву можна точно контролювати. З плюсів можна відзначити ще два – немає ризику протікання та швидкий процес нагрівання після включення.
- Якщо ви зупинили свій вибір на електричній теплі підлозі, то він, у свою чергу, відрізняється за тим елементом, який знаходиться в його основі. Який тип можна вибрати:
- Кабель. Система з кабелем може бути одно або двожильною, останній варіант обійдеться дорожче. Однак, він має одну істотну перевагу – його не потрібно обома кінцями підводити до розетки, як одножильний.
- Електричний мат. Він являє собою той самий кабель, але вбудований у спеціальну гнучку сітку. Це готовий до укладання варіант: не потрібно проводити розрахунки та саму схему прокладання кабелю. Ще одна перевага: покласти мат можна під тонку стяжку.
- Інфрачервона плівка. Найсучасніший матеріал для створення системи теплої підлоги. Монтується така плівка прямо під покриття для підлоги, без використання стяжки. Завдяки цьому можна встановлювати її під ламінат, ковролін, плитку, паркет. Вона простіше в ремонті, адже достатньо лише зняти верхнє покриття – і доступ є. Однак плівку не можна використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю.
Таким чином, кожен із видів має свої переваги, завдяки чому можна підібрати підходящий варіант під різні типи приміщень, запити, бюджет.
Що потрібно врахувати перед тим, як робити теплу підлогу
Перед тим, як замовляти теплу підлогу, потрібно визначитися: буде вона основним джерелом опалення або додатковим. Якщо все на користь основного, то така стать має займати мінімум 70% площі. Ще один момент – всі види електричних варіантів не повинні знаходитися безпосередньо під меблями та поблизу стін. Від останніх вони мають бути на відстані приблизно 15 см.
Під теплу підлогу потрібно обов'язково укладати теплоізоляцію. Це допоможе уникнути втрат тепла та раціонально використовувати ресурси. Зокрема, під плівкову теплу підлогу потрібна не тільки підкладка, а й ідеально рівна поверхня.
Споживання електрики
Кожна система споживає певну кількість енергії за одиницю часу – цей параметр вказаний в описі виробником. Плівкові системи та мати – це Вт\м2, кабелі – Вт\м. При розрахунку споживання електроенергії слід відштовхуватися як від площі, а й інших особливостей роботи системи. Так, на підсумковий показник впливає тип покриття для підлоги, товщина стяжки, тривалість роботи в певному температурному режимі. Точні розрахунки може зробити лише фахівець – до нього найкраще звернутися перед тим, як вибирати один із видів теплої підлоги.