Підключення витяжного вентилятора вимагає попередньої підготовки та певних знань. Процедура не стане чимось складним, якщо знати основні принципи та правила проведення робіт.

Основні правила підключення

Перед тим, як приступати до встановлення, необхідно уважно вивчити паспорт пристрою. Тут вказані всі основні параметри та вимоги, які потрібно дотримуватись у процесі монтажу. Також перед проведенням робіт потрібно повністю знеструмити ділянку, а стаціонарне проведення повинно мати автоматичний вимикач.

Підключення вентилятора здійснюється лише за допомогою автоматичного вимикача, який вбудований у проводку. Між контактами на всіх полюсах обов'язково має бути зазор – щонайменше 3 мм. До мережі 220 підключення проводять тільки за допомогою клемної коробки, розташованої під кришкою пристрою.

Які клеми є на вентиляторі і для чого вони:

  • L - для підключення дроту з фазою;
  • LT - для підключення дроту від зовнішнього вимикача (це варіант для пристроїв з датчиком вологості або таймером);
  • N - нуль.

Підключення вентилятор з датчиком вологості або таймером

Візуалізація

Пристрої з таймером включаються, коли напруга від вимикача подається на клему LT. Коли відбувається натискання клавіші вимикача, вентилятор продовжить працювати заданий час – вона виставлена ​​на таймері. Можна підключити пристрій так, щоб він починав роботу одночасно з освітленням у приміщенні. Найчастіше подібні моделі ставлять у ванних кімнатах та санвузлах, де в постійно працюючій вентиляції немає необхідності.

Вентилятор, оснащений датчиком вологості, може спрацьовувати автоматично або на запит самого користувача. Автоматичне включення відбувається, коли вологість у приміщенні перевищує заданий поріг. Працювати пристрій буде до моменту, коли вологість впаде нижче за певну величину, після чого автоматично відключиться. Найчастіше їх застосовують у приміщеннях для сушіння білизни, у ванній кімнаті, басейнах.

Підключення вентилятора без датчиків

Візуалізація

Схема для підключення пристрою без датчика для регулювання обертів може знадобитися встановлення регулятора швидкості моделі РС-1-300, який вбудовується в стандартну монтажну коробку. З його допомогою не тільки включають пристрій, але змінюють швидкість обертання лопатей. Щоб швидко усунути повітря, можна ненадовго включити швидкість на максимум, а на мінімальних оборотах вентилятор працюватиме з мінімальним рівнем шуму.

Підключення вентилятор із шнурковим вимикачем

Візуалізація

Такі пристрої мають спеціальні шнурки на корпусі, за допомогою яких можна запускати або зупиняти їхню роботу. До самого вентилятора підводять нуль та фазу. Подібні пристрої широко застосовуються для видалення відпрацьованого повітря у ванній кімнаті, санвузлі, кухні. Потрібні вентилятори там, де не вдається підключити пристрій до окремого вимикача.

Підключення вентилятор з датчиком руху

Візуалізація

Цей пристрій автоматично вмикається, коли датчик фіксує рух у приміщенні. Зазвичай такий датчик має кут огляду 100 градусів та дальність від 1 до 4 метрів. Коли людина виходить із приміщення, пристрій деякий час працює за таймером, після чого автоматично вимикається. Зазвичай час такої затримки становить від 2 до 30 хвилин. Вентилятор із датчиком руху можна ставити там, де немає можливості підвести до нього окремий вимикач.