Наша компанія пропонує заводське виготовлення решіток будь-якої складності та будь-яких розмірів, а також покраска в любий колір деталі можна уточнити у Наших менеджерів.

Вентиляційні решітки встановлюються у вентиляційні отвори стін, стель. Цей виріб може здатися незначним компонентом у системі вентиляції, але ефективність роботи системи значною мірою залежить від форми та конструкції повітряних решіток. Якісно підібрані решітки для вентиляції сприятимуть покращенню потоку повітря в приміщенні, підтримці здорового мікроклімату та запобіганню виникненню плісняви та грибка.

Типи вентиляційних решіток

Залежно від призначення та зовнішнього вигляду, вентиляційні решітки поділяються на декілька типів. деякі призначені для встановлення на зовнішній стіні будівлі, інші необхідно встановлювати виключно усередині. Також є моделі, які ставлять на припливну або витяжну вентиляцію. Деякі решітки роблять універсальними.

Розглянемо докладніше:

Фасадні

Першорядним фактором при виборі вентиляційної решітки є її місце встановлення. Якщо решітка буде встановлюватись на вулиці, необхідно вибрати фасадний тип. Такі вироби, як правило, виготовляються з оцинкованої сталі або алюмінію, причому останні вважаються довговічними. Вони покриті порошковою фарбою, що захищає їх від впливу вологи та перепадів температур.

Такі решітки захищають вентиляційні шахти від комах та сміття, вирівнюють тягу у вентиляційних проходах, забезпечують правильний повітрообмін усередині будівлі, швидко видаляють дим у разі пожежі та сприяють естетичному сприйняттю фасаду будівлі.

 

Внутрішні

Внутрішній тип решіток призначений для встановлення всередині приміщення і найчастіше виготовляються з пластику, але також вони можуть бути і металевими. Для розміщення між кімнатами використовують решітки, які мають двосторонній напрямок, щоб функціонувати в обох приміщеннях одночасно. Такі решітки також називають "подвійними".

 

Припливні, витяжні та універсальні

Якщо говорити про призначення, решітка вент може бути припливною, витяжною або універсальною. Їхні назви вказують на їх функції, і вони встановлюються на відповідні димарі.

Неправильне встановлення решітки тягне за собою проблеми з повітрообміном, тому дуже важливо уникнути помилок при виборі виробу. Якщо ви сумніваєтеся у виборі, купуйте універсальні решітки, які підходять як для припливу, так і для витяжки.

 

Декоративні

Якщо ви хочете не тільки забезпечити повітряний потік, але й додати краси до свого будинку, можна вибрати декоративні вентиляційні решітки для витяжки. Вони можуть мати різні форми, візерунки та забарвлення, і виробляються з різних матеріалів, таких як пластик, латунь, алюміній та сталь.

Деякі майстри ковальства навіть можуть зробити ковані вентиляційні решітки на замовлення. Однак вартість і вага таких конструкцій значно вищі, і вони піддаються корозії.

Процес виготовлення

Щоб зробити вибір серед величезної кількості компаній, що пропонують вентиляційні решітки на замовлення, варто розуміти процес виробництва та хоча б приблизно орієнтуватися у його тонкощах. Від оформлення замовлення до отримання готового виробу відбувається кілька етапів, з якими ми вас і познайомимо:

  1. Перед тим, як розпочати процес лиття решіток, необхідно підготувати полімерну сировину для її подальшої переробки. Для цього проводиться ряд технологічних операцій, таких як змішування і подрібнення різних компонентів (гранул полімерів і барвників), а також сушіння гранул для зменшення вологи, що міститься в них. Залежно від використовуваних матеріалів та розміру гранул, можуть застосовуватися різні змішуючі установки та дробарки. Обробка деталей здійснюється механічним способом за допомогою верстатів, спеціальних пристроїв та інструментів. Вона включає видалення зайвого матеріалу і його напливів з поверхні деталей, розкриття не повністю оформлених отворів, різьблення та інших дій.
  2. Для формування вентиляційних решіток методом лиття використовуються спеціальні форми. Під час операції сировина пластифікується та впорскується за допомогою поршня в ливарну форму через спеціальний отвір, де вона застигає протягом певного часу, а потім уже дістається у готовому вигляді.
  3. Після того, як решітки були вилиті і дісталися з форми, необхідно провести їхню обробку. Зазвичай це включає видалення неміцних частин, шліфування поверхонь, а також покриття спеціальними складами для захисту від корозії та підвищення естетичних властивостей.
  4. Будь-яке виробництво неминуче генерує відходи, у тому числі і при виготовленні решіток вентиляції. Для мінімізації шкідливого впливу на довкілля та максимального використання ресурсів ці відходи повинні бути піддані переробці.

Після того, як решітка були вилиті, оброблені та упаковані, вони проходять контроль якості, щоб переконатися у відсутності виробничого шлюбу та довговічності готового виробу. Вироби виготовляються відповідно до креслень, технологічних правил і зразків, встановлених чинним стандартом. На готових решітках не повинно бути тріщин, поверхні, що здулася, і напливів. Краї виробів повинні бути гладкими, а на передній стороні не повинно бути грубих подряпин. Колір та форма виробів повинні відповідати встановленому зразку.

Щоб ваша решітка вентиляційна точно виконувала покладені на неї функції і служила тривалий час, довіряйте її виготовлення професіоналам.