Велику частину часу – особливо в холодну пору року – людина тримає вдома. Статистика говорить про це точніше: працююча людина 56% діб знаходиться вдома, а домогосподарки або непрацюючі люди – усі 87%. Тому від мікроклімату в приміщенні багато в чому залежить самопочуття та здоров'я. А цей чинник багато в чому впливає хороша вентиляція. Від неї залежить і сам стан квартири чи будинку. Недостатня або погана вентиляція – одна з основних причин появи цвілі, грибка, надмірної вологості.

Якісна вентиляція квартири та будинку: чому це так важливо?

Якщо оптимальна температура повітря та вологість у приміщенні індивідуальні для кожної людини, то стандарти повітрообміну розраховуються відповідно до стандарту ДБН Ст.2.5-67:2013. І розрахунок можна зробити як за кількістю людей, так і площею самої кімнати. Також якість умов може ранжуватися:

  1. Підвищене – стосується маленьких дітей, людей похилого віку, хворих, людей з особливими фізичними потребами.
  2. Оптимальне – необхідно для підтримки високого рівня працездатності людини.
  3. Допустиме – не викликають погіршення стану здоров'я, але вимагають від організму зусиль адаптації.

Самі популярні моделі в інтернет-магазині КіПр.

Домовент Соло РА1-50-9 Р В.2

  • Надійність:☆☆☆☆
  • Рівень шуму:☆☆☆
  • Якість:☆☆☆☆
  • Ціна:☆☆☆☆☆
  • КПД:☆☆☆

Blauberg Vento Expert Plus WiFi

  • Надійність:☆☆☆☆☆
  • Рівень шуму:☆☆☆☆
  • Якість:☆☆☆☆☆
  • Ціна:☆☆☆
  • КПД:☆☆☆☆

Домовент Соло

  • Надійність:☆☆☆☆
  • Рівень шуму:☆☆
  • Якість:☆☆☆☆
  • Ціна:☆☆☆☆☆
  • КПД:☆☆

Blauberg VENTO Expert A50-1 W

  • Надійність:☆☆☆☆☆
  • Рівень шуму:☆☆☆☆☆
  • Якість:☆☆☆☆☆
  • Ціна:☆☆☆
  • КПД:☆☆☆☆

Домовент Соло РА1-35-9 Р В.2

  • Надійність:☆☆☆☆
  • Рівень шуму:☆☆☆
  • Якість:☆☆☆☆
  • Ціна:☆☆☆☆☆
  • КПД:☆☆☆

Чистоту повітря у приміщенні оцінюють за рівнем вуглекислого газу. За годину одна людина виділяє її від 20 до 25 л. Крім того, при диханні виділяються бактерії, які теж концентруються у повітрі. У разі коли відсоток вуглекислого газу починає перевищувати 10%, людина може втрачати свідомість. Але й менші показники негативно впливають на самопочуття. мозок недоотримує кисню, внаслідок чого з'являються головний біль, знижується концентрація уваги.

Не останню роль у забрудненні повітря у приміщенні відіграють і алергени, мікроорганізми. Якщо повітря в приміщенні застоюється, то все це нікуди не подінеться. Як результат – на стінах з'являється грибок, пліснява. Люди зі схильністю до алергії страждають від загострення захворювання.

Рекуператор – енергоефективна вентиляція

На вентиляцію у звичайних будинках йде приблизно до 50% усієї теплової енергії, яку виробляє опалювальна система. А це призводить до тепловтрат і додаткових витрат на обігрів. Щоб уникнути зайвих витрат, фахівці рекомендують установку рекуператора - він використовує теплову енергію віддаленого повітря для підігріву свіжого припливного. Додатковий плюс – можливість участі у державній програмі субсидування.

Повітряобмін у квартирі організується так: у житлові приміщення встановлюються рекуператори, що подають свіже повітря, а з санвузла, кухні, вбиралень та підсобних приміщень видаляється забруднене повітря. Таким чином, створюється повноцінний повітрообмін по всій квартирі. Завдяки конструктивним особливостям та принципу роботи пристрою тепло всередині будівлі зберігається. Для провітрювання не потрібно відкривати вікна, втрачаючи тепло та отримуючи протяги. Які ще переваги мають рекуператори:

  • ефективна вентиляція в автоматичному режимі;
  • зниження витрат на опалення або кондиціювання приміщення;
  • низький рівень шуму;
  • фільтрація припливного повітря;
  • своєчасна боротьба з підвищеною вологістю.

Але, щоб система вентиляції працювала якісно та злагоджено, важливо правильно підібрати рекуператор.

Конструкція та робота рекуператора

Прилад є теплообмінником з двома стінами, в якому відбувається взаємодія повітряних мас. Усередині встановлений вентилятор для примусової циркуляції повітря. Така будова забезпечує нагрівання взимку за рахунок високих температур витяжного повітря, а в літню пору – збереження прохолоди. Управління може бути як механічним чи дистанційним. Кнопки розташовані на передній панелі. Автоматичне керування дозволяє швидко та просто регулювати роботу пристрою, налаштовувати швидкість обертання вентилятора.

Рекуператори мають фільтри, які не дають потрапляти всередину пилу, бруду, дрібних предметів, комах. Серед додаткових функцій є таймер, що дозволяє встановити оптимальний час роботи пристрою.

В основі роботи обладнання лежить принцип передачі тепла від повітря через стінку рекуператора до повітря припливу. Завдяки цьому в кімнату взимку не потрапляє холодне повітря.

Пристрій може працювати у кількох режимах. Вночі повітря циркулює із зменшеною інтенсивністю. Цьому сприяє реостат. Інтенсивність охолодження та нагрівання повітряних потоків залежить від різниці температур повітря. Деякі моделі мають функцію інтенсивної роботи – вона потрібна, наприклад, при великих скупченнях людей у ​​приміщенні.

Як правильно вибрати рекуператор?

Виробники пропонують широкий вибір моделей рекуператорів. Зорієнтуватися в їхній різноманітності допоможе орієнтація на такі ключові параметри:

  1. Конструкція – пластинчасті, трубчасті тощо.
  2. Призначення – енергозберігаючі, для підігріву повітря, для конденсаторів.
  3. Напрямок теплоносія – реверсивні або прямоточні.
  4. Ефективність рекуперації у відсотковому вираженні.
  5. Рівень шуму.
  6. Додаткові функції  та можливості.

Одним із найпопулярніших типів є пластинчастий рекуператор, що виробляється з міді, алюмінію, пластику. Ці матеріали добре виробляють тепло. Відпрацьоване повітря віддає свою енергію пластинам, а ті, своєю чергою, нагрівають свіже припливне повітря.

Перед покупкою рекуператора необхідно визначитися з деякими моментами. Насамперед – тип приміщення та його призначення. Для житлового та торгового приміщення з різною площею прилади відрізнятимуться продуктивністю та типом.

Для квартири підійдуть пристрої Mitsubishi Electric. Вони забезпечують здоровий мікроклімат та заощаджують до 70% енергії на нагріванні.  Рекуператори Blauberg з ККД 97% відповідають усім європейським вимогам щодо якості. Вони мають високий рівень продуктивності, що дозволяє застосовувати прилади на великих площах – до 60 квадратних метрів.

Якщо стоїть завдання створити комфортний мікроклімат для людей з підвищеною чутливістю до алергенів, варто звернути увагу на рекуператори Maico з керамічним теплообмінником. Вони мають високий показник ККД і низький рівень шуму. Конструкція захищає від поширення цвілі та алергенів, забезпечуючи ефективний приплив свіжого повітря.

Особливості встановлення рекуператора

Пристрій встановлюють на відстані приблизно 15 см від стелі. Сам процес монтажу потребує професійних навичок. Найкраще ставити рекуператор при будівництві будинку або до завершення капітального ремонту у квартирі. Але установка можлива і за вже існуючого ремонту. Етапи монтажу:

  1. Модуль встановлюється в просвердлений у стіні отвір.
  2. Зайвий простір герметизується.
  3. Встановлюються грати всередині та зовні.
  4. Рекуператор підключають до мережі.

Останній етап – перевірка роботи пристрою. У готовому вигляді воно має бути встановлене під невеликим кутом на зовнішню сторону – приблизно 3 градуси. Патрубок зовні виступає на 15 мм від поверхні стіни.

Де замовити якісний рекуператор?

Наша компанія пропонує великий вибір рекуператорів від провідних виробників кліматичної техніки. Ми співпрацюємо лише з перевіреними брендами, чиє обладнання довело свою ефективність на практиці. Крім того, наші спеціалісти допоможуть правильно вибрати модель, яка оптимально підійде під особливості приміщення. Можна зробити це самостійно за допомогою фільтрів за основними характеристиками.

Ми гарантуємо прийнятні ціни, повний комплект поставки та наявність усіх гарантійних документів на пристрій. З усіх питань звертайтесь до співробітників компанії за телефоном