Припливні клапани Vents («Вентс»), які виробляє українська компанія, користуються великим попитом у вітчизняних та європейських покупців. Зараз асортимент компанії Vents налічує понад 10 позицій, серед яких якісні припливні клапани та витяжні вентилятори.
Конструкція та принцип функціонування провітрювачів
Припливний клапан – це пристрій у вигляді циліндра, обладнаний системами фільтрації та шумоподавлення. Основними його елементами є:
- Повітропровід – пластмасова трубка діаметром 6-14 см, за якою повітря з вулиці подається до приміщення. Розмір діаметра визначає продуктивність клапана, тобто максимальну кількість повітря, яке за допомогою цього обладнання може потрапити до кімнати.
- Вентиляційні грати, які повинні перешкоджати проникненню в приміщення сміття, комах. Це може бути пластикова, алюмінієва, протимоскітна сітка.
- Регулятор (головка) – деталь, що закриває клапан у приміщенні та забезпечує регулювання інтенсивності надходження повітря. Розмір, форма, розміщення отворів для проходження повітря різняться у кожних моделях.
- Тепло-шумоізоляція провітрювача – теплоізоляційна сировина, викладена вздовж усієї трубки.
- Фільтр, розташований в оголовку і не дозволяє потрапляти в кімнату пилу та різним дрібним частинкам. Фільтр може складатися з різних наповнювачів – це залежить від бренду та конкретної моделі.
- Кільце ущільнювача або заслінка.
Принцип роботи припливних клапанів дуже простий. Через решітку вуличне повітря заходить у повітропровід і там нагрівається. Потім фільтрується і надходить до кімнати. Інтенсивність потоку регулюється.
Завдяки провітрювачу свіже повітря надходить безперервно. Але, на відміну від звичайного провітрювання, з вулиці не заходять холод та пил.
Різновиди припливних клапанів
Модифікації сучасних провітрювачів можуть бути різними. Найбільшою популярністю користуються:
- віконні моделі з постійним перерізом;
- стінні пристрої з регулятором потужності повітряного потоку;
- стінні моделі з примусовою подачею повітря.
Далі розберемо відмінності, переваги та недоліки кожної з цих модифікацій.
Віконні провітрювачі
Припливний клапан на вікно зазвичай використовують для пластикових високогерметичних вікон, але їх можна встановлювати також на дерев'яні та алюмінієві системи.
Продуктивність цих пристроїв знаходиться в межах 3-7 м³/год. Для ефективної роботи віконних пристроїв повинні бути дотримані такі умови:
- температури в приміщенні та на вулиці має відрізнятися хоча б на 5°С;
- наявність у приміщенні справної витяжки.
Основний недолік використання віконної моделі – це ймовірність зменшення температури у кімнаті під час великих морозів. Щоб забезпечити повну ізоляцію такого клапана, його зовнішню частину необхідно заклеювати.
Список переваг віконних провітрювачів більший:
- завдяки невеликим габаритам пристрій легко кріпиться на вікні і не псує його вигляду;
- легко та швидко монтується;
- не порушує звукоізоляцію віконної системи;
- у приміщенні повітря подається вгору, за винятком протягів;
- невисока ціна.
Існує велика різноманітність віконних клапанів, що дозволяє вибрати модель потрібної продуктивності. Хороший варіант – модель «Вентс ПО 400», що випускається в різних кольорах.
Стінові клапани з регулятором подачі повітря
Припливний клапан стіновий може мати ручне або автоматичне керування для регулювання подачі повітря. Моделі з електронним контролером реагують на зміну тиску та вологості, ступінь забрудненості повітря. Стінові провітрювачі мають потужність до 70 м³/год, забезпечують високий ступінь шумоізоляції.
Монтаж таких моделей складніший, тому виконувати його має професіонал. Кожен сезон ці пристрої необхідно розбирати та чистити фільтри.
Популярні моделі припливних пристроїв для постійної вентиляції – «Вентс ПС 10» та «Вентс ПС 102»
Стінові клапани з механічною вентиляцією
Клапан, який здійснює примусову подачу повітря, має деякі відмінності в конструкції:
- наявність витяжного вентилятора з електричним приводом;
- наявність додаткових вугільних фільтрів;
- забезпечення підігріву повітря, що заходить.
Для таких провітрювачів характерна вища продуктивність: вони подають до 120 м/год свіжого повітря, причому навіть за відсутності в кімнаті справної витяжки. Можна встановлювати такий клапан в стіну в будь-якому місці приміщення.
Єдиний недолік таких моделей – вища, ніж у попередніх зразків, вартість.
«Венст ПСС 102» – економічний автономний пристрій для забезпечення інтенсивного повітрообміну, що має підвищений попит.